Bir Transın Günlüğü Yayında

indir-1.png
Cinsiyet geçiş süreci ile ilgili farkındalık arttırması ve yol göstermesi amacıyla mülteci bir trans kadın tarafından yazılan blog/günlük öznel ve kişisel deneyimlerinin sonucu İngilizce, Arapça ,Farsça ve Türkçe olarak hazırlandı.

Türkiye’de Transgender bireylerin görünürlüğünü arttırmak ve ihtiyaçlarına değinmek noktasında önemli olan bu blog, cinsiyet geçiş sürecini öznel deneyimlerle aktarıyor. Yazar, cinsiyet geçiş süreci boyunca yaşadıklarını ve duygularını aktarıyor. 

Mülteciler için trans geçiş süreçlerinin aktarıldığı blog, çok dilli yapısıyla birçok kişiye hitap ediyor. Mültecilerin bu süreçte yaşadıkları sorunları içermekle beraber, cinsiyet geçiş sürecine başlamak isteyenler için bilgiler yer alıyor.

Daha fazlası için https://transdiary.home.blog/ linkini ziyaret edebilirsiniz!

İllüstrasyon: Paige Mehrer

Yorum Yap

Epostanız paylaşılmayacaktır. Zorunlu alanlar * ile işaretlenmiştir.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Sivil Sayfalar, sivil toplumun içine kapanma halinin aşılmasına ve etkisinin artmasına katkıda bulunmak amacıyla kuruldu. Sivil toplum haberciliği yaparak sivil toplumun tecrübesini medyaya, kamu yönetimine, siyasete, kanaat dünyasına ve diğer STK’lara görünür kılmayı amaçlıyoruz. Sivil toplum dünyasının sözcülerine, tartışmalara katılabileceği, yeni tartışmalar açabileceği bir mecra sunmayı hedefliyoruz.


E-Bülten

[et_bloom_inline optin_id=”optin_1″]


Send this to a friend