‘Gel Katıl Bize’nin Açılış Toplantısı Gerçekleşti

GRS465-A%C3%87ILI%C5%9E-FOTO%C4%9ERAFLARI-2-1280x853.jpg
MAFSAD tarafından hazırlanan Dışişleri Bakanlığı AB Başkanlığınca yürütülen Yerel STK’lar Hibe Programı Kapsamında finanse edilen, Malatya Büyükşehir Belediyesi, Malatya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu tarafından da desteklenen Come and Join Us/Gel Katıl Bize adlı AB Projesinin açılış toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantıya Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcısı Muammer Zafer, Malatya Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Genel Sekreteri Necati Çobanoğlu,  Malatya Basın İlan Kurumu Şube Müdürü Nihat Abacı, Kızılay Şube Başkanı Umut Yalçın, birçok STK temsilcisi, MAFSAD üyeleri ve fotoğraf dostları katıldı.

“Dolu Dolu Bir Proje”

Proje Koordinatörü Yılmaz Konuk proje kapsamında yapılacak olan faaliyetler hakkında katılımcılara bilgi verdi. 12 ay sürecek olan bu anlamlı Proje çerçevesinde fotoğraf eğitimleri, fotoğraf çekim gezileri, fotoğraf sunum ve söyleşileri, fotoğraf çalıştayı, fotoğraf sergisi, doğa yürüyüşleri, doğa kampları, doğa ve çevre eğitimleri, suyun bilinçli kullanımına yönelik eğitimler yapılacağını söyleyen Konuk, farklı etkinliklerle dolu bu projenin çok verimli bir şekilde uygulanacağını ve birçok kurum/STK’nın desteğini aldıklarını dile getirdi.

“ 2 Bin Öğrenciye Doğa ve Çevre Eğitimi”

Proje kapsamında, Malatya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve  Malatya Büyükşehir Belediyesi (MASKİ)’nin desteğiyle 20 okulda yaklaşık 2.000 öğrenciye suyun bilinçli kullanımına yönelik eğitimler ve 10 okulda yaklaşık 1.000 öğrenciye  de doğa ve çevre eğitimleri gerçekleştirileceğini belirten Proje Koordanatörü Yılmaz Konuk, proje için katkı sunan Dışişleri Bakanlığı AB Başkanlığına, Merkezi Finans ve İhale Birimine, program yönetim birimine, proje teknik destek ekibine, Malatya Büyükşehir Belediyesine, Malatya İl Milli Eğitim Müdürlüğüne, Büyükşehir Belediyesi Hibe Projeleri Şube Müdürlüğüne, Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Genel Sekreterliğine, Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonuna ve emeği geçen herkese çok teşekkür ettiğini sözlerine ekledi.

“MAFSAD, Malatya İçin Anlamlı Projeler Üretiyor”

Malatya Kızılay Şube Başkanı Umut Yalçın toplantıda yaptığı konuşmada MAFSAD’ın, Malatya için çok anlamlı projeler ürettiğini, Malatya’ya değer katmak için özveriyle çalıştığını ve ekibin, bu hizmeti gönüllü olarak yaptığını belirtti. Bu sebeple, açılışı gerçekleştirilen, etkinliklerle dolu Come and Join Us/Gel Katıl Bize adlı AB projesi gibi önemli bir projeyi  Malatya’ya kazandırdıkları için MAFSAD Yönetimine ve katkı sağlayan herkese, bir sivil topum gönüllüsü olarak çok teşekkür ettiğini söyledi.

Yorum Yap

Epostanız paylaşılmayacaktır. Zorunlu alanlar * ile işaretlenmiştir.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Sivil Sayfalar, sivil toplumun içine kapanma halinin aşılmasına ve etkisinin artmasına katkıda bulunmak amacıyla kuruldu. Sivil toplum haberciliği yaparak sivil toplumun tecrübesini medyaya, kamu yönetimine, siyasete, kanaat dünyasına ve diğer STK’lara görünür kılmayı amaçlıyoruz. Sivil toplum dünyasının sözcülerine, tartışmalara katılabileceği, yeni tartışmalar açabileceği bir mecra sunmayı hedefliyoruz.


E-Bülten

[et_bloom_inline optin_id=”optin_1″]


Send this to a friend