Hayal Gücü Merkezi’nden Şehrin Akıllı Çocukları Projesi

unnamed-4.jpg
Şehrin Akıllı Çocukları projesi, Hayal Gücü Merkezi’nin “Sor, Keşfet, Üret” yöntemlerini deneyimlenebileceği bir deneyim sunmayı hedefliyor.

Hayal Gücü Merkezi bu çalışmada, çocuklar için ve çocuklarla birlikte tasarlanan hikâye ve platformlarla ilgili bilgi paylaşmanın yanı sıra, bu araçların kullanımına yönelik destek verecek.

Çocuklarla birlikte tasarım yapmanın, yeni kentler, trafik sistemleri ve teknolojiler üretmenin yolları birlikte keşfedilecek. Proje süresi boyunca, Hayal Gücü Merkezi ekibi eğitmenleri okullarında ziyaret ederek, onlara destek vermeye devam edecek.

Trafik, şehir ve doğa ile ilgili şehir sorunlarının farkında olarak çözüm üretmek isteyen, teknoloji ve alternatif eğitim yöntemlerine ilgi duyan ve İstanbul’daki devlet okullarında 3. sınıftan 7. sınıfa kadar ders veren öğretmenlerin başvuruları bekleniyor. Son başvuru tarihi 3 Mart olan projeye buradan başvurabilirsiniz.

Yorum Yap

Epostanız paylaşılmayacaktır. Zorunlu alanlar * ile işaretlenmiştir.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Sivil Sayfalar, sivil toplumun içine kapanma halinin aşılmasına ve etkisinin artmasına katkıda bulunmak amacıyla kuruldu. Sivil toplum haberciliği yaparak sivil toplumun tecrübesini medyaya, kamu yönetimine, siyasete, kanaat dünyasına ve diğer STK’lara görünür kılmayı amaçlıyoruz. Sivil toplum dünyasının sözcülerine, tartışmalara katılabileceği, yeni tartışmalar açabileceği bir mecra sunmayı hedefliyoruz.


E-Bülten

[et_bloom_inline optin_id=”optin_1″]


Send this to a friend