Zeynel Özen, Milletvekili Kimliğine Alevi Yazılmasını İstedi

Zeynel-O%CC%88zen.jpg
HDP İstanbul Milletvekili Zeynel Özen, Milletvekili kimliğine ‘Alevi’ yazılmasını talep etti.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) İstanbul Milletvekili Zeynel Özen, TBMM Milletvekili Hizmetleri Başkanlığı’na yazdığı dilekçede milletvekili kimliğinin din hanesine “Alevi” yazılması talebinden bulundu.

Avrupa Birliği Uyum Komisyonu üyesi de olan Zeynel Özen, dilekçesinde “27. Dönem İstanbul Milletvekili olarak tarafıma hazırlanan Milletvekili Kimlik Belgesinin, din hanesine “Alevi yazılmasını ve tarafıma yeniden düzenlenmesini rica ederim.” ifadelerini kullandı.

Özen, TBMM kimliğine Alevi yazılmasını talep eden ilk milletvekili. 2016 yılında HDP Mardin Milletvekili Ali Atalan’ın din hanesinde İslam yazan TBMM kimliği Ezidi yazan ile değiştirilmişti.

Kaynak: pirha.net

Yorum Yap

Epostanız paylaşılmayacaktır. Zorunlu alanlar * ile işaretlenmiştir.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Sivil Sayfalar, sivil toplumun içine kapanma halinin aşılmasına ve etkisinin artmasına katkıda bulunmak amacıyla kuruldu. Sivil toplum haberciliği yaparak sivil toplumun tecrübesini medyaya, kamu yönetimine, siyasete, kanaat dünyasına ve diğer STK’lara görünür kılmayı amaçlıyoruz. Sivil toplum dünyasının sözcülerine, tartışmalara katılabileceği, yeni tartışmalar açabileceği bir mecra sunmayı hedefliyoruz.


E-Bülten

[et_bloom_inline optin_id=”optin_1″]


Send this to a friend