BM İnsan Hakları Savunucuları Raportörü Forst İstanbul’da

IMG-6764-1280x960.jpg
Birleşmiş Milletler (BM) İnsan Hakları Savunucuları Özel Raportörü Michel Forst, İstanbul’da insan hakları savunucularıyla bir araya geldi.

Civil Rights Defenders’ın Michel Forst’un katılımıyla Karaköy’deki Novotel’de düzenlediği toplantıya; çeşitli kurumlardan insan hakları savunucuları katıldı. Civil Right Defenders’in Türkiye Temsilcisi Sinan Gökçen; toplantının BM’nin insan haklarına ilişkin mekanizmaları, Özel Raportör’ün yetkileri ve çalışma yöntemlerine ilişkin bilgi edinilmesi amacıyla düzenlendiğini belirtti. Toplantıda, insan hakları savunucularının karşılaştığı güçlükler ile bu konuda hem ulusal hem de uluslararası alanda yapılabileceklerle ilgili değerlendirmeler de yapıldı.

Yorum Yap

Epostanız paylaşılmayacaktır. Zorunlu alanlar * ile işaretlenmiştir.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Sivil Sayfalar, sivil toplumun içine kapanma halinin aşılmasına ve etkisinin artmasına katkıda bulunmak amacıyla kuruldu. Sivil toplum haberciliği yaparak sivil toplumun tecrübesini medyaya, kamu yönetimine, siyasete, kanaat dünyasına ve diğer STK’lara görünür kılmayı amaçlıyoruz. Sivil toplum dünyasının sözcülerine, tartışmalara katılabileceği, yeni tartışmalar açabileceği bir mecra sunmayı hedefliyoruz.


E-Bülten

[et_bloom_inline optin_id=”optin_1″]


Send this to a friend