Bingöl 1. Kış Fotosafari Yarışmasında En İyiler Seçildi

foto.jpg
Bingöl 1. Fotosafari Yarışmasında birincilik ödülünü Ebubekir Bürçün'in çektiği kekliklerle kentin fotoğrafı kazandı. Yarışmada ikincilik ödülüne Levent Ateş'in çektiği yaşam fotoğrafı layık görüldü. Üçüncülük ödülü İlyas Malçok, çektiği keçi ile sahibinin yer aldığı fotoğrafla kazandı.Bingöl’ün tarihi değerlerini, doğal güzelliklerini gelecek nesillere aktarabilmek ve kentin fotoğraf arşivini oluşturmak amacıyla düzenlenen Bingöl 1. Kış Fotosafari Yarışması sonuçlandı.

Bingöl Valiliği, Bingöl Belediyesi, Fırat Kalkınma Ajansı ve Bingöl Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Kulübü tarafından (BİFSAK) organize edilen yarışmasında en güzel enstantaneleri yakalayabilmek için; aralarında İngiltere, Almanya ve İran’dan da katılımcıların olduğu 529 fotoğraf tutkunu, kentin dört bir yanını fotoğrafladı.

25-28 Ocak tarihlerinde düzenlenen yarışmada jüri üyeleri, 3 bin 500’ü aşkın fotoğraf içerisinde en iyi 48 fotoğrafı seçti.

Bingöl 1. Fotosafari Yarışmasında birincilik ödülünü Ebubekir Bürçün’in çektiği kekliklerle kentin fotoğrafı kazandı.

Yarışmada ikincilik ödülüne Levent Ateş’in çektiği yaşam fotoğrafı layık görüldü.

Üçüncülük ödülü  İlyas Malçok, çektiği keçi ile sahibinin yer aldığı fotoğrafla kazandı.

Yarışmada 1.lik ödülü 10 bin TL, 2.lik ödülü 8 bin TL, 3.lük ödülü ise 6 bin TL olarak belirlenmişti.

Öte yandan yarışma kapsamında bir çok katılımcı ise özel ödül aldı.

Yarışmada çekilen fotoğraflar https://www.instagram.com/bingolfotosafari/ sayfasından görülebilir.

Yorum Yap

Epostanız paylaşılmayacaktır. Zorunlu alanlar * ile işaretlenmiştir.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Sivil Sayfalar, sivil toplumun içine kapanma halinin aşılmasına ve etkisinin artmasına katkıda bulunmak amacıyla kuruldu. Sivil toplum haberciliği yaparak sivil toplumun tecrübesini medyaya, kamu yönetimine, siyasete, kanaat dünyasına ve diğer STK’lara görünür kılmayı amaçlıyoruz. Sivil toplum dünyasının sözcülerine, tartışmalara katılabileceği, yeni tartışmalar açabileceği bir mecra sunmayı hedefliyoruz.


E-Bülten

[et_bloom_inline optin_id=”optin_1″]


Send this to a friend