STK’lar için Pro Bono (Ücretsiz) Hukuki Destek Tanıtımı

unnamed-1.png
Sosyal Kuluçka Merkezi'nde, yeni dönem ile beraber yeni atölye ve eğitimler de başlıyor. Yeni dönemin ilk buluşması, sivil toplum kuruluşları için pro bono (ücretsiz) hukuki destek ağının tanıtımı için olacak. 

Pro Bono Hukuki Destek Ağı, İstanbul Bilgi Üniversitesi İnsan Hakları Hukuku Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin bir adalete erişim projesidir. 2006 yılından beri yürütülen Pro Bono Hukuki Destek Ağı projesi kapsamında, ücretsiz hukuki hizmet sunan avukatlar ve hukuk bürolarıyla bundan yararlanan sivil toplum kuruluşları bir araya getirilmektedir. Bu sayede adalete erişim zorluğu yaşayan, maddi gücü sınırlı sivil toplum kuruluşlarına ve onlara başvuran kişilere, ücretsiz hukuki hizmet sunulması sağlanmaktadır.

Pro Bono Hukuki Destek Ağı’nın tanıtımı, İstanbul Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden Arş.Gör. Arca Alpan gerçekleştirecektir. Bu programla ilgili detaylı bilgi edinmek isteyen ve bir parçası olmak isteyen tüm sivil toplum kuruluşları ve yurttaş girişimleri beklenmektedir.

Tarih: 7 Şubat 2019 / Perşembe
Saat: 19:00 – 20:30

Başvuru formu için; https://goo.gl/forms/uqa9ePyvkdhSi8RI3
Katılım için formu en geç 7 Şubat 2019 Perşembe günü saat 13:00’e kadar doldurup göndermeniz beklenmekte. Katılım ücretsizdir. Formu doldurmanız yeterli olup ayrıca bir onay e-postası gönderilmeyecektir.

İstanbul Bilgi Üniversitesi Santralİstanbul Kampüsü’nde bulunan Sosyal Kuluçka Merkezi’ne ulaşım için detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Sorularınız ve bilgi almak için: sosyalkulucka@bilgi.edu.tr
Telefon: 0212 311 76 32

Yorum Yap

Epostanız paylaşılmayacaktır. Zorunlu alanlar * ile işaretlenmiştir.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Sivil Sayfalar, sivil toplumun içine kapanma halinin aşılmasına ve etkisinin artmasına katkıda bulunmak amacıyla kuruldu. Sivil toplum haberciliği yaparak sivil toplumun tecrübesini medyaya, kamu yönetimine, siyasete, kanaat dünyasına ve diğer STK’lara görünür kılmayı amaçlıyoruz. Sivil toplum dünyasının sözcülerine, tartışmalara katılabileceği, yeni tartışmalar açabileceği bir mecra sunmayı hedefliyoruz.


E-Bülten

[et_bloom_inline optin_id=”optin_1″]


Send this to a friend