Tunceli Valiliği Dersim’de Avcılığı Yasakladı

dersmde-avcilik-yasaklandi.jpg
Dersim’de Avcılık Yasaklansın kampanyası amacına ulaştı ve Valilik kararı ile Dersim’de avcılık yasaklandı. Tunceli Valisi Tuncay Sonel, valilik kararıyla kent genelinde dağ keçisi, su samuru, vaşak, ur keklik, bozayı, kurt ve çengel boynuzlu dağ keçisinin avlanmasının yasaklandığını söyledi.

Change.org üzerinden başlatılan “Dersim’de Avcılık Yasaklansın” kampanyası amacına ulaştı ve Valilik kararı ile Dersim’de avcılık yasaklandı.

Tunceli Valisi Tuncay Sonel, valilik kararıyla kent genelinde dağ keçisi, su samuru, vaşak, ur keklik, bozayı, kurt ve çengel boynuzlu dağ keçisinin avlanmasının yasaklandığını söyledi.

Yaban hayvanları için doğaya yem bıraktı.

Öte yandan Dersim’de olumsuz hava koşulları nedeniyle yiyecek bulmakta zorluk çeken yabani hayvanlar doğaya yem bırakıldı. İl Jandarma Komutanlığı ve Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü ekipleri, gazetecilerle birlikte Skorsky tipi 2 helikopterle bölgeye giderek yaban hayvanları için doğaya yem bıraktı.

Yorum Yap

Epostanız paylaşılmayacaktır. Zorunlu alanlar * ile işaretlenmiştir.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Sivil Sayfalar, sivil toplumun içine kapanma halinin aşılmasına ve etkisinin artmasına katkıda bulunmak amacıyla kuruldu. Sivil toplum haberciliği yaparak sivil toplumun tecrübesini medyaya, kamu yönetimine, siyasete, kanaat dünyasına ve diğer STK’lara görünür kılmayı amaçlıyoruz. Sivil toplum dünyasının sözcülerine, tartışmalara katılabileceği, yeni tartışmalar açabileceği bir mecra sunmayı hedefliyoruz.


E-Bülten

[et_bloom_inline optin_id=”optin_1″]


Send this to a friend