İnsan Hakları Okulu Başlıyor

iho_yeni.jpg
OHAL KHK'leriyle işinden edilen bir grup akademisyen ve insan hakları savunucusunun yan yana gelerek organize ettiği İnsan Hakları Okulu (İHO) Şubat ayında alternatif bir alan olarak herkese merhaba diyecek.

AB Delegasyonu Demokrasi ve İnsan Hakları için Avrupa Aracı (DİHAA) tarafından desteklenen ve internet üzerinden yürütülen bir insan hakları programı olan İHO, her sene 4 dönem olarak açılacak ve 6 haftalık periyotlarda katılımcılarla buluşacak. Uzaktan eğitim kullanılarak yürütülecek atölyelere katılım ise ücretsiz olacak.

İHO’nda en az 6 atölye takip eden herkes katılım belgesi de alabilecek. Lisans mezunlarının başvurabildiği programa sivil toplum örgütlerinde gönüllü ve veya profesyonel olarak çalışanlar ise mezuniyet şartı olmaksızın başvurabilecek.

İnsan hakları akademisini sivil topluma taşımayı ve sivil toplumdan beslenerek insan hakları çalışmalarını hem teorik hem de pratik bağlamda geliştirmeyi ve derinleştirmeyi amaçlayan okulun atölyelerinin ilk dersi 11 Şubat 2019’da düzenlenecek.

Atölyelere başvurmak isteyenler için başvurular 14-27 Ocak 2019 tarihleri arasında http://insanhaklariokulu.org/basvuru/view.php?id=10688 adresi üzerinden gerçekleştirilecek.

Okul ve proje hakkında detaylı bilgi almak için http://insanhaklariokulu.org adresini ziyaret edebilirsiniz.

Kaynak: STGM

Yorum Yap

Epostanız paylaşılmayacaktır. Zorunlu alanlar * ile işaretlenmiştir.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Sivil Sayfalar, sivil toplumun içine kapanma halinin aşılmasına ve etkisinin artmasına katkıda bulunmak amacıyla kuruldu. Sivil toplum haberciliği yaparak sivil toplumun tecrübesini medyaya, kamu yönetimine, siyasete, kanaat dünyasına ve diğer STK’lara görünür kılmayı amaçlıyoruz. Sivil toplum dünyasının sözcülerine, tartışmalara katılabileceği, yeni tartışmalar açabileceği bir mecra sunmayı hedefliyoruz.


E-Bülten

[et_bloom_inline optin_id=”optin_1″]


Send this to a friend