Gazetecilerden Öykü Arin İçin Kampanya

%C3%96yk%C3%BC.png
İlik nakli bekleyen Öykü Arin için birçok kampanya başlatıldı. Sıradaki kampanya gazetecilerden geldi. “Gazeteciler olarak bu kez haberimizi bağışta bulunarak yapıyoruz” diyen gazeteciler 12 Ocak Cumartesi günü saat 16.00’da Çapa’da kan vererek donör olacak.

İzmir’de yaşayan 3,5 yaşındaki Öykü Arin Yazıcı’ya Kasım 2018’de lösemi teşhisi konuldu. Gazeteciler  Öykü Arin Yazıcı ve tüm ilik nakli bekleyen hastalar için başlatılan kampanyaya ilişkin şu açıklamada bulundu:

“Öykü Arin ve diğer lösemi hastalarının daha uzun yıllar sağlıklı bir yaşam sürebilmelerinin tek yolu, kemik iliği nakli için gönüllü olan donör sayısının artması. Donörlük için verilen her bir örnek, sadece Öykü Arin için değil ilik nakli bekleyen bütün hastalar için bir umut ışığı. Biz gazeteciler de Öykü’ler ve ilik nakli bekleyen insanlara umut olmak için 12 Ocak Cumartesi  günü saat 16:00’ da Çapa’da buluşuyoruz.”

Yorum Yap

Epostanız paylaşılmayacaktır. Zorunlu alanlar * ile işaretlenmiştir.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Sivil Sayfalar, sivil toplumun içine kapanma halinin aşılmasına ve etkisinin artmasına katkıda bulunmak amacıyla kuruldu. Sivil toplum haberciliği yaparak sivil toplumun tecrübesini medyaya, kamu yönetimine, siyasete, kanaat dünyasına ve diğer STK’lara görünür kılmayı amaçlıyoruz. Sivil toplum dünyasının sözcülerine, tartışmalara katılabileceği, yeni tartışmalar açabileceği bir mecra sunmayı hedefliyoruz.


E-Bülten

You have Successfully Subscribed!