Çocuk İstismarına Çocuk Kitapları Üzerinden Bakmak

ekran-resmi-2019-01-10-15.22_.23_-1.png
Diyarbakır'da çocuk hakları alanında çalışma yürüten Rengarenk Umutlar Derneği Çocuklar İçin Daha İyi Bir Dünya Girişimi'nden Hatice Kapusuz ile birlikte çocuk istismarının çocuk kitapları üzerinden ele alınacağı bir atölye düzenleyecek.

13 Ocak Pazar günü saat 13.00’de dernek binasında düzenlenecek olan atölye yetişkinlerin katılımına açık olarak gerçekleştirilecek.

Buluşmada cinsel istismar konusunda çocukları güçlendirmek ve bu konuda farkındalık yaratmak için hazırlanan kitaplar ele alınacak ve ve cinsel istismar konusunda çocuk kitaplarından nasıl faydalanılabileceği konusuna katılımcılarla birlikte kafa yorulacak.

Atölyede Bedenim bana Ait”, “Ben Herkesle Gitmem ki” ve “Ben Kaybolmam ki” gibi iyi örneklerle birlikte bu konuda üretilmiş ancak çocuklarla çalışmak için uygun olmayan örnekler de konuşulacak.  

Kaynak: STGM

Yorum Yap

Epostanız paylaşılmayacaktır. Zorunlu alanlar * ile işaretlenmiştir.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Sivil Sayfalar, sivil toplumun içine kapanma halinin aşılmasına ve etkisinin artmasına katkıda bulunmak amacıyla kuruldu. Sivil toplum haberciliği yaparak sivil toplumun tecrübesini medyaya, kamu yönetimine, siyasete, kanaat dünyasına ve diğer STK’lara görünür kılmayı amaçlıyoruz. Sivil toplum dünyasının sözcülerine, tartışmalara katılabileceği, yeni tartışmalar açabileceği bir mecra sunmayı hedefliyoruz.


E-Bülten

[et_bloom_inline optin_id=”optin_1″]


Send this to a friend