Anne Frank Günümüz İçin Bir Tarih Sergisi Çanakkale’de Açılıyor

anne-frank-sergisi-canakkale-sehak-768x440.jpg
Anne Frank’in hatıra defterinden yapılan alıntılar&Frank ailesinin fotoğrafları yoluyla 1930-1945 yılları arasındaki trajik dönemi aktaran “Anne Frank – Günümüz için bir Tarih”sergisi 11 Ocak Cuma günü saat 18.00’de Çanakkale Kent Müzesi & Arşivi’nde açılacak.

Önyargı, ırkçılık, aşırı milliyetçilik, zulüm, direniş, insan hakları ve demokrasi gibi temaları kişisel öyküler ve görgü tanıklıkları üzerinden aktaran sergi 12-31 Ocak 2019 tarihleri arasında ziyaret edilebilecek.

1930 ile 1945 yılları arasındaki dönemini kapsayan fotoğraflarla birlikte Türkçe-İngilizce metinleri içeren ve 34 panelden oluşan sergi Anne Frank’ın trajik yaşamını bugüne aktarırken aynı zamanda Nazi rejiminin yükselişi ve Holokost’a yol açan süreçleri de anlamaya yardımcı oluyor.

Kaynak: STGM

Yorum Yap

Epostanız paylaşılmayacaktır. Zorunlu alanlar * ile işaretlenmiştir.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Sivil Sayfalar, sivil toplumun içine kapanma halinin aşılmasına ve etkisinin artmasına katkıda bulunmak amacıyla kuruldu. Sivil toplum haberciliği yaparak sivil toplumun tecrübesini medyaya, kamu yönetimine, siyasete, kanaat dünyasına ve diğer STK’lara görünür kılmayı amaçlıyoruz. Sivil toplum dünyasının sözcülerine, tartışmalara katılabileceği, yeni tartışmalar açabileceği bir mecra sunmayı hedefliyoruz.


E-Bülten

[et_bloom_inline optin_id=”optin_1″]


Send this to a friend