Ruh Sağlığı Çalışanlarına Cinsel Yönelim Ve Cinsiyet Kimliği Atölyeleri Başlıyor

tpd-atolye-19-1.jpg
Türk Psikologlar Derneği LGBTİ (lezbiyen, gey, biseksüel, trans ve interseks) Çalışmaları Birimi ve Türkiye Psikiyatri Derneği işbirliği ile ruh sağlığı alanında çalışanlar için cinsel yönelim ve cinsiyet kimliği atölyeleri düzenliyor.

Beş ardışık oturum halinde gerçekleştirilecek atölyeler beş ay boyunca, ayda bir gün olarak düzenlenecek. Belirli bir tedavi ya da terapi yöntemiyle ilgili eğitim niteliği taşımayan bu atölyeler dizisi, ruh sağlığı alanında çalışanların hizmet verirken cinsel yönelim ve cinsiyet kimliği ile ilgili başvurularda hazırlıklı olmalarını desteklemeyi amaçlıyor.

Atölyelerin kontenjanı 25 kişi ile sınırlı. Kayıt için bilgi@psikolog.org.tr adresine niyet mektubu ile e-posta adresi ve telefon numaranızın bulunduğu özgeçmişinizin yollanması gerekiyor.  Atölyelere son başvuru 7 Ocak Pazartesi günü.

Kaynak: AB-ilan

Yorum Yap

Epostanız paylaşılmayacaktır. Zorunlu alanlar * ile işaretlenmiştir.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.



Sivil Sayfalar, sivil toplumun içine kapanma halinin aşılmasına ve etkisinin artmasına katkıda bulunmak amacıyla kuruldu. Sivil toplum haberciliği yaparak sivil toplumun tecrübesini medyaya, kamu yönetimine, siyasete, kanaat dünyasına ve diğer STK’lara görünür kılmayı amaçlıyoruz. Sivil toplum dünyasının sözcülerine, tartışmalara katılabileceği, yeni tartışmalar açabileceği bir mecra sunmayı hedefliyoruz.


E-Bülten

[et_bloom_inline optin_id=”optin_1″]


Send this to a friend