Flormar Direnişinin 224. Gününde Patrondan Yanıt: Konuyu Araştırıyoruz…

flormaryvesrocher_2.jpeg
Sendikaya üye oldukları için işten atılan Flormar işçilerinin direnişi 224'üncü gününe ulaştı. Tiyatro yazarı ve yönetmen Harun Güzeloğlu'nun sosyal medya hesabından 'Direnenler kazanacak' notuyla paylaştığı ve Yves Rocher'yi de etiketlediği paylaşımına Flormar markasının patronundan yanıt geldi.

İşçilerin direnişinin 224’üncü gününde Yves Rocher Türkiye tarafından yazılan yanıtta şöyle denildi: “Merhaba, Rocher Grup, Türkiye’de Flormar markası ile ilgili talihsiz durum karşısında derin üzüntü duymaktadır. İnsan hakları ve hukuki haklar kapsamında durumun karmaşıklığının ve hassasiyetinin farkındadır. Grubun değerleri ile örtüşecek doğru kararları vermek adına konu ile ilgili gerekli araştırmaları sürdürmektedir. Bu araştırmalar, konunun tam anlaşılmasını sağlayacak ve karmaşıklığını çözmeye olanak tanıyacaktır. İyi günler dileriz.”

Ana üretici Yves Rocher’nin, işçi ve sendika düşmanlığının 224’üncü gününde böyle bir yanıt vermesi dikkat çekti.

Kaynak: Haber Sol

Yorum Yap

Epostanız paylaşılmayacaktır. Zorunlu alanlar * ile işaretlenmiştir.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Sivil Sayfalar, sivil toplumun içine kapanma halinin aşılmasına ve etkisinin artmasına katkıda bulunmak amacıyla kuruldu. Sivil toplum haberciliği yaparak sivil toplumun tecrübesini medyaya, kamu yönetimine, siyasete, kanaat dünyasına ve diğer STK’lara görünür kılmayı amaçlıyoruz. Sivil toplum dünyasının sözcülerine, tartışmalara katılabileceği, yeni tartışmalar açabileceği bir mecra sunmayı hedefliyoruz.


E-Bülten

You have Successfully Subscribed!