Cinsiyetçi Radyocu Hakkında Karar: Her Hafta Bir Feminist Konuk Ağırlayacak

radyocu510_-_Kopya-1.jpg
Radyocu Angel Etchecopar, feministler için “feminaziler” ve “iğrenç insanlar" demişti.

Arjantin’de kadın düşmanı söylemlerde bulunmakla suçlanan radyo programcısı Angel Etchecopar’ın, beş ay boyunca her hafta programında bir feminist konuk ağırlaması kararı alındı.

Etchecopar, yayına alacağı feminist konuğunun 10 dakika boyunca sözünü kesemeyecek ve konuğunun sözü bitmeden herhangi bir eleştiride bulunamayacak.

Karar, cinsiyet ayrımcılığı yapmakla suçlamasının ardından alındı.

Sorguda pişman oldu

La Nación gazetesine konuşan Savcı Federico Vilalba Diaz, sunucu Etchecopar’ın “kadınlara karşı saygısızlık yapmak, hakarette bulunmak, ayrımcılık yapmakla” suçlandığını belirtti:

“Ama Etchecopar sorguya geldiğinde pişman olduğunu ifade etti ve medyada gördüğümden çok daha farklı bir kişiliğini gösterdi.”

La Nación gazetesi, ‘Bebek’ takma adıyla bilinen Etchecopar’ın tavrını değiştirme niyetini göstererek yetkilileri ikna ettiğini ve bir kadın hâkimin, şartlı tahliyesine karar vererek davayı düşürdüğünü yazdı.

Etchecopar, Arjantin’de cinsiyetçi söylemleri ile tanınıyor.

Kaynak: Bianet

Yorum Yap

Epostanız paylaşılmayacaktır. Zorunlu alanlar * ile işaretlenmiştir.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Sivil Sayfalar, sivil toplumun içine kapanma halinin aşılmasına ve etkisinin artmasına katkıda bulunmak amacıyla kuruldu. Sivil toplum haberciliği yaparak sivil toplumun tecrübesini medyaya, kamu yönetimine, siyasete, kanaat dünyasına ve diğer STK’lara görünür kılmayı amaçlıyoruz. Sivil toplum dünyasının sözcülerine, tartışmalara katılabileceği, yeni tartışmalar açabileceği bir mecra sunmayı hedefliyoruz.


E-Bülten

[et_bloom_inline optin_id=”optin_1″]


Send this to a friend