Maersk 2050’ye Kadar Net Sıfır Emisyonu Hedefliyor

maersk-990x556.jpg
Dünyanın en büyük konteynır taşımacılığı şirketi Maersk 2050’ye kadar sıfır karbon emisyonu sözü verdi.

Dünyanın en büyük konteynır taşımacılığı şirketi Danimarkalı AP Moller Maersk, 2050 itibarıyla, hiçbir karbon denkleştirme (offset) yapmadan, karbondioksit emisyonlarını sıfırlayacağını açıklayarak karbon nötr uluslararası ticaret ihtimalinin müjdesini verdi.

Maersk yetkilileri, karbondioksitsiz yakıt ve motor/makine sistemleri maliyetlerini 2030 yılına kadar fosil yakıtlarla aynı ya da daha düşük seviyeye getirmeleri gerektiğini açıkladı.

Küresel deniz konteynır taşımacılığının beşte biri Maersk tarafından yapılıyor. Şirket yetkilileri 2030 itibarıyla sıfır karbon gemi hedeflerini gerçekleştirmek için makine üreticilerinden, gemi inşaat şirketleri ve yeni teknoloji şirketlerine kadar tüm tedarik zinciriyle birlikte çalışacaklarını ifade etti.

Haberin tamamı için tıklayınız.

Yorum Yap

Epostanız paylaşılmayacaktır. Zorunlu alanlar * ile işaretlenmiştir.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Sivil Sayfalar, sivil toplumun içine kapanma halinin aşılmasına ve etkisinin artmasına katkıda bulunmak amacıyla kuruldu. Sivil toplum haberciliği yaparak sivil toplumun tecrübesini medyaya, kamu yönetimine, siyasete, kanaat dünyasına ve diğer STK’lara görünür kılmayı amaçlıyoruz. Sivil toplum dünyasının sözcülerine, tartışmalara katılabileceği, yeni tartışmalar açabileceği bir mecra sunmayı hedefliyoruz.


E-Bülten

[et_bloom_inline optin_id=”optin_1″]


Send this to a friend