3. Uluslararası Kadın ve Adalet Zirvesi’ne Doğru

752x395-3-uluslararasi-kadin-ve-adalet-zirvesine-dogru-1541498066053.jpg
3. Uluslararası Kadın ve Adalet Zirvesi, "Ailenin güçlendirilmesi" temasıyla 23-24 Kasım'da İstanbul'da düzenlenecek.

KADEM’den yapılan açıklamada, zirvede, toplumun temelini oluşturan ailenin ve aileyi bekleyen tehditlerin çok yönlü ele alınacağı belirtildi.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı işbirliğiyle düzenlenen zirveye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, Aile, Sosyal Hizmetler ve Çalışma Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, KADEM Başkanı Dr. Saliha Okur Gümrükçüoğlu, KADEM üyeleri, Türkiye’den ve dünyanın değişik ülkelerinden çok sayıda bakan, akademisyen, araştırmacı, gazeteci, iş dünyası ve sivil toplum kuruluşunun temsilcileri katılacak.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Zirvede toplumun temelini oluşturan aileyi ve aileyi bekleyen tehditleri çok yönlü olarak ele alacak olan KADEM ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, kadının ve ailenin günümüz dünyasında karşılaştığı problemlere yönelik sosyolojik, psikolojik ve kültürel çerçevede çözümler arayarak ilgili önerileri ve uygulanabilir politikaları ulusal ve uluslararası kamuoyunun dikkatine sunmayı ve konuya karşı duyarlılık geliştirmeyi amaçlıyor. Türkiye ve dünyada ailenin değerinin korunması ve güçlendirilmesi adına konunun çok yönlü olarak müzakereye açılacağı oturumların yanı sıra farklı ülkelerden aile ve sosyal politikalar bakanlarının veya yetkililerinin katılacağı bir liderler oturumu yapılarak her ülkenin aileye yönelik politikaları ve uygulamaları masaya yatırılacak.”

Zirvede ele alınacak konular, Modern Dünyada Aileyi Bekleyen Tehditler ve Fırsatlar, Daha İyi Bir İş Yaşam Dengesine Doğru, Birliğini Sağlayan Bir Güç Olarak Din, Medyanın Aile Dinamikleri Üzerindeki Etkisi: İlişkilerin Dijitalleşmesi, Aile Birliğini Bozan Bir Tehdit Olarak Aile içi Şiddet ve İstismar, Çatışmaların ve Yoksulluğun Aile Üzerindeki Etkisi olarak belirlendi.

Kaynak: Sabah

Yorum Yap

Epostanız paylaşılmayacaktır. Zorunlu alanlar * ile işaretlenmiştir.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Sivil Sayfalar, sivil toplumun içine kapanma halinin aşılmasına ve etkisinin artmasına katkıda bulunmak amacıyla kuruldu. Sivil toplum haberciliği yaparak sivil toplumun tecrübesini medyaya, kamu yönetimine, siyasete, kanaat dünyasına ve diğer STK’lara görünür kılmayı amaçlıyoruz. Sivil toplum dünyasının sözcülerine, tartışmalara katılabileceği, yeni tartışmalar açabileceği bir mecra sunmayı hedefliyoruz.


E-Bülten

[et_bloom_inline optin_id=”optin_1″]


Send this to a friend