Ulusal ve Uluslararası Hibe Programlarına Yönelik Proje Hazırlama Eğitimi

ULUSAL-VE-ULUSLARARASI-KURUMLARA-Y%C3%96NEL%C4%B0K-PROJE-HAZIRLAMA-E%C4%9E%C4%B0T%C4%B0M%C4%B0-1280x1811.jpg
Sürdürülebilir Kalkınma ve Girişimcilik Derneği 23- 24 Kasım 2018 tarihlerinde İzmir'de kapasite geliştirme programı kapsamında proje yazma eğitimi gerçekleştiriyor.

Fikirlerinizi Projeye Dönüştürün!

Ulusal ve uluslar arası hibe programlarına yönelik proje hazırlama eğitimi; proje alanında kariyer yapmak isteyenler, sivil toplum temsilcileri, aktivistler ve gençler arasında proje yazma ve yönetme kültürünü geliştirmek ve kabiliyeti kazanmak, bu alandaki yetkinlikleri geliştirmek, ulusal ve uluslar arası hibe ve teşviklerden yararlanmak, proje yazmak ve proje uzmanlığı kazanmak amacıyla düzenlenmektedir.

Bir elin nesi var iki elin sesi var…

Kazanımlar

 • AB Mali Yardımları ve AB Hibe Programları hakkında temel düzeyde bilgi sahibi olma,
 • Ulusal ve uluslar arası hibe ve teşvik kaynaklarını takip edebilme,
 • Proje yazma ve yönetimine ilişkin temel kavramları tanımlayabilme,
 • Bir ihtiyaç ya da sorunu, proje fikrini olarak tasarlayarak ortaya koyabilme ve soruna ilişkin olarak mevcut durum analizi, sorun analizi, hedef analizi ve strateji analizi yapabilme,
 • Projenin mantıksal çerçeve matrisini, “Mantıksal Çerçeve Yaklaşımı”na uygun şekilde tüm bileşenleriyle oluşturabilme,
 • Projenin izleme ve değerlendirme modülünü planlayabilme,
 • Teklif çağrısının kurallarına uygun şekilde proje bütçesi hazırlayabilme,
 • Bir teklif çağrısının beklentilerini ve gereklerini tanımlayarak proje döngüsü yönetimi ve mantıksal çerçeve yaklaşımı ilkeleri doğrultusunda proje teklifi hazırlayabilme,
 • Proje ile tanımlanan sorunun çözümüne yönelik projeler için fon kaynakları ve hibe çağrıları araştırabilme ve bu çağrılara yönelik projeler hazırlayabilme.

Eğitim Yöntemi: Sınıf içi ders verme ve küçük gruplar halinde uygulamalı proje hazırlanması şeklinde ilerleyecektir. Genelde interaktif ve deneyimsel öğrenme                           aktiviteleri ile desteklenen bir program gerçekleştirilecektir.

Başvuru Detayları

 • Ulusal ve uluslar arası hibe programlarına yönelik proje hazırlama eğitimi 2 gün sürecektir. İlk 2 gün uygulamalı proje yazma eğitimi verilecektir. Sonraki günlerde katılımcıların hazırladıkları projelerin takibi ve izlemesi yapılacaktır. Eğitim sürecinde katılımcılar tarafından hazırlanan projeler ulusal ve uluslar arası kurumlara sunulacaktır.
 • Proje Yazma ve Yönetimi Sertifika Programının ilk 2 günlük uygulamalı 23-24 Kasım 2018 tarihleri arasında yapılacaktır.
 • Ulusal ve uluslar arası hibe programlarına yönelik proje hazırlama eğitimi 10 kişilik kontenjanla sınırlıdır.
 • Ulusal ve uluslar arası hibe programlarına yönelik proje hazırlama eğitimi, proje yazma ve yönetimi alanında kariyer yapmak isteyenlere, sivil toplum temsilcilerine, aktivistlere ve gençlere açıktır.
 • Katılımcılar, cinsiyet eşitliğine uygun olarak seçilecektir.
 • Proje Yazma ve Yönetimi Sertifika Programını başarıyla tamamlayan katılımcılara Uluslarası onaylı Katılım Sertifikası verilecektir.

Eğitim yeri: Milli Kütüphane Cad. Tepeköylü İş Merkezi N:17 K:5 D:505 Konak/İzmir

Eğitim tarihi: 23- 24 Kasım 2018

Katılımcıların yol ve konaklama ücretleri karşılanamamaktadır.

Sorularınızı surkalgirisimcilikder@gmail.com adresine sorabilirsiniz.

Başvuru Linki: https://docs.google.com/forms/d/1UOqWb-5f-uw_RuUEma-cWmJ9RUTrGCyM4Ww6k8SzHbo/edit

Tel: 05076413407

Yorum Yap

Epostanız paylaşılmayacaktır. Zorunlu alanlar * ile işaretlenmiştir.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Sivil Sayfalar, sivil toplumun içine kapanma halinin aşılmasına ve etkisinin artmasına katkıda bulunmak amacıyla kuruldu. Sivil toplum haberciliği yaparak sivil toplumun tecrübesini medyaya, kamu yönetimine, siyasete, kanaat dünyasına ve diğer STK’lara görünür kılmayı amaçlıyoruz. Sivil toplum dünyasının sözcülerine, tartışmalara katılabileceği, yeni tartışmalar açabileceği bir mecra sunmayı hedefliyoruz.


E-Bülten

[et_bloom_inline optin_id=”optin_1″]


Send this to a friend