‘Kapgel: Toplumsal Cinsiyet 101’ 18 Kasım’da İstanbul’da

Toplumsal-Cinsiyet-101-copy-1280x720.png
Herkesin katılımına açık olan bu kapasite geliştirme atölyesinde cinsiyet ve toplumsal cinsiyet eşitliğine dair temel kavramlar masaya yatırılıyor.

Bebeğin anne karnındayken cinsel organına bakılır ve müjde verilir: “Kızınız /oğlunuz olacak!” Biz farkında olmasak da o anda odamızın hangi renklerde dekore edileceği, ailemizin, yakınlarımızın bizi hangi hitaplarla seveceği, hangi oyuncaklarla oynayacağımız, ileride kimlerden hoşlanacağımız, hatta hangi meslekleri yapıp yapamayacağımız belirlenmiş oluyor.

Peki sahip olduğumuz cinsel organdan yola çıkılarak cinsiyete dair böylesine detaylı bir plan çizmek ne kadar doğru? Cinsiyet aslında ne demek ve nasıl oluşuyor? Cinsel kimlik tüm bunların neresinde? Toplumsal cinsiyet rolleri ne anlama geliyor? Cinsiyet ve kültür ilişkisi nedir?

Tüm bunları hep beraber tartışılacağı, cinsiyete ve toplumsal cinsiyet eşitliğine dair temel kavramları konuşulacağı, herkese açık ve ücretsiz kapasite geliştirme atölyesi, namıdiğer kapgel, 18 Kasım 13.00’da AFSGD İstanbul Ofisi’nde.

Etkinliğin Facebook sayfası

Atölyeye başvuru için buradaki formun doldurulması yeterli.Sivil Sayfalar, sivil toplumun içine kapanma halinin aşılmasına ve etkisinin artmasına katkıda bulunmak amacıyla kuruldu. Sivil toplum haberciliği yaparak sivil toplumun tecrübesini medyaya, kamu yönetimine, siyasete, kanaat dünyasına ve diğer STK’lara görünür kılmayı amaçlıyoruz. Sivil toplum dünyasının sözcülerine, tartışmalara katılabileceği, yeni tartışmalar açabileceği bir mecra sunmayı hedefliyoruz.


E-Bülten

[et_bloom_inline optin_id=”optin_1″]


Send this to a friend