“Zor Zamanlarda Barış Açısını Savunmak” Paneli

Bar%C4%B1%C5%9F-Vakf%C4%B1.jpg
Barış Vakfı, 25 Ekim’de İstanbul'da “Zor Zamanlarda Barış Açısını Savunmak” başlıklı panel düzenliyor.

İstanbul Tabip Odası’nda gerçekleştirilecek panelde Ayşe Erzan, “Barış İçinde Yaşam”ı, Prof. Selçuk Erez “Barış ve Sağlık Hakkı”nı, Levent Korkut ise “Hukuk ve Barış Hakkı” başlığını tartışmaya açacak.

Yapılacak toplantıya çağrı yapan Barış Vakfı Genel Başkanı Hakan Tahmaz, iki yıldır Türkiye’de barış talep etmenin suç kapsamına alındığını belirterek, birçok insanın bundan dolayı yargılandığını ve toplumun da barıştan uzaklaştığını söylüyor.

Barış mücadelesini ve talebini yükseltmenin siyasi, hukuksal ve evrensel bir hak olduğunu hatırlatmak için bu toplantıyı düzenlediklerini söyleyen Tahmaz, “Barış talebini en zor koşullarda yükseltmek anlamlı olur” diyor.

Tahmaz, “İnsan yaşamı en kutsaldır. İnsan hayatını güvence altına alan durumlardan biri de barıştır o yüzden bu evrensel hakka herkesin sahip çıkmasını istiyoruz” diyerek toplantıya katılım çağrısı yapıyor.

Kaynak: Gazete Karınca

Yorum Yap

Epostanız paylaşılmayacaktır. Zorunlu alanlar * ile işaretlenmiştir.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Sivil Sayfalar, sivil toplumun içine kapanma halinin aşılmasına ve etkisinin artmasına katkıda bulunmak amacıyla kuruldu. Sivil toplum haberciliği yaparak sivil toplumun tecrübesini medyaya, kamu yönetimine, siyasete, kanaat dünyasına ve diğer STK’lara görünür kılmayı amaçlıyoruz. Sivil toplum dünyasının sözcülerine, tartışmalara katılabileceği, yeni tartışmalar açabileceği bir mecra sunmayı hedefliyoruz.


E-Bülten

[et_bloom_inline optin_id=”optin_1″]


Send this to a friend