Yuva Derneği Öğrenme Merkezi: Ekolojik Okuryazarlık Eğitimi

44115742_2124445707579765_2617851861914353664_n.png
Doğanın döngülerini, nasıl işlediğini ve bu sistemle daha uyumlu bir şekilde yaşayabilmek için neler yapabileceğinin konuşulacağı ekolojik okuryazarlık eğitimi sizleri bekliyor. Katılımcı ve deneyimsel öğrenme odaklı eğitim metotları kullanılarak gönüllü eğitmenler tarafından gerçekleştirilecek olan bu eğitim süresince hem eğlenceli vakit geçirip hem de pek çok konuda bilgi sahibi olabilirsiniz. 

Eğitimde nelerden bahsedilecek?
Ekolojik okuryazarlık eğitiminde konuşulacak ana başlıklar şu şekilde:
*Dünya Denen Gezegen
Dünya ve üzerindeki yaşamın nasıl oluştuğunu öğrenmeyi amaçlama.
*Yaşamda Çeşitliliğin Önemi ve Toparlanma Kapasitesi
Doğayı yakından tanıma, doğanın sunduğu faydaları öğrenme.
*Yok Oluş
Doğayı ve canlıları tehdit eden sorunları tanıma.
*Çözüm Arayanlar ve İyi Örnekler
Niyet soru yumağı ile baş başa kalmak değil, çözüme ortak olmanın yollarını aramak, çözüm örneklerini ve deneyimlerini paylaşmak.

Eğitim nerede ve ne kadar sürecek?
Eğitim 20 – 21 Ekim 2018 Cumartesi ve Pazar tarihlerinde 2 gün boyunca devam edecek. İlk gün 09:30 ve 18:00 saatleri arasında, ikinci gün 09.30-16.00 saatleri arasında Yuva Derneği’nin Koşuyolu’ndaki Merkez Ofisinde gerçekleştirilecek. Eğitimin iki gününe de tam katılım sağlamanız, birbirini takip eden bir program izleneceği için önemli. Eğer tam katılım sağlama konusunda bir sorun yaşıyorsanız lütfen iletişime geçiniz.

Kayıt için yapmam gereken bir şey var mı?
Katılımınızı kesinleştirebilmek ve gerekli olduğu takdirde sizinle iletişime geçebilmesi için bu formu 18 Ekim Perşembe 2018 gece yarısına kadar doldurmanız gerekmekte.

Not: Eğitimde ekolojik okuryazarlık başlığı altında, ekolojiye dair temel kavramların öğrenilmesi, içinde yaşadığımız gezegene dair tüm canlılığı gözeten bir bakış açısının kazanılması hedeflenmektedir. Eğitim iki gün süren giriş seviyesinde bir farkındalık eğitimidir.

Herhangi bir konuda ogrenmemerkezi@yuva.org.tr adresinden iletişime geçebilirsiniz.

Yorum Yap

Epostanız paylaşılmayacaktır. Zorunlu alanlar * ile işaretlenmiştir.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Sivil Sayfalar, sivil toplumun içine kapanma halinin aşılmasına ve etkisinin artmasına katkıda bulunmak amacıyla kuruldu. Sivil toplum haberciliği yaparak sivil toplumun tecrübesini medyaya, kamu yönetimine, siyasete, kanaat dünyasına ve diğer STK’lara görünür kılmayı amaçlıyoruz. Sivil toplum dünyasının sözcülerine, tartışmalara katılabileceği, yeni tartışmalar açabileceği bir mecra sunmayı hedefliyoruz.


E-Bülten

[et_bloom_inline optin_id=”optin_1″]


Send this to a friend