Günümüzde Avrupa Birliği ve Avrupa Değerleri Eğitimi

G%C3%BCn%C3%BCm%C3%BCzde-Avrupa-Birli%C4%9Fi-ve-Avrupa-De%C4%9FerleriE%C4%9Fitimi.png
3 Kasım – 15 Aralık 2018 tarihleri arasında Okan Üniversitesi Avrupa Birliği Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Zeynep Alemdar eğitmenliğinde 7 haftalık “Avrupa Değerleri, AB’nin İşleyişi ve Türkiye-AB İlişkileri” eğitimi başlamaktadır.

Eğer sen de Avrupa’yla ilgili bilgilerini tazelemek, finansal krizden bu yana Avrupa’nın kendi içinde çektiği zorlukları tartışmak, Avrupa’nın ve Avrupa’nın değerleri olarak kabul edilen özgürlük, demokrasi, insan hakları, hukukun üstünlüğü gibi kavramların içinde yaşanılan Hakikat Sonrası  dönemde nasıl algılandığı üzerine düşünmek istiyorsan katılabilirsin.

Son Başvuru Tarihi: 26 Ekim 2018

Eğitim Yeri: Friedrich Naumann Ofisi

Dersler her Cumartesi 14:00 – 17:30 arasında gerçekleşecektir. Herhangi bir ücret talep edilmeyecektir.

Başvuru için turkey@fnst.org adresine “Avrupa Değerleri Eğitimi/ Sertifika Programı“ başlığı ile özgeçmişini ve bir paragraflık niyet yazını yollaman yeterli.

Katılım 25 kişi ile sınırlıdır. İlk başvurular dikkate alınacaktır.

Eğitim, üç ana bölümden oluşacak;

  1. Bölüm: AB’nin kuruluş felsefesi, kurumlar ve üretilen politikalar
  2. Bölüm: Dünyadaki gelişmeler, dönüşen anlayışlar ve AB
  3. Bölüm: Türkiye-AB ilişkileri özelinde tarihsel süreç ve güncel sorunlar

Yorum Yap

Epostanız paylaşılmayacaktır. Zorunlu alanlar * ile işaretlenmiştir.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Sivil Sayfalar, sivil toplumun içine kapanma halinin aşılmasına ve etkisinin artmasına katkıda bulunmak amacıyla kuruldu. Sivil toplum haberciliği yaparak sivil toplumun tecrübesini medyaya, kamu yönetimine, siyasete, kanaat dünyasına ve diğer STK’lara görünür kılmayı amaçlıyoruz. Sivil toplum dünyasının sözcülerine, tartışmalara katılabileceği, yeni tartışmalar açabileceği bir mecra sunmayı hedefliyoruz.


E-Bülten

[et_bloom_inline optin_id=”optin_1″]


Send this to a friend