Yavru Kediye Tecavüz Davası, Yarın 15.00’da

Yavru-kediye-tecav%C3%BCz-davas%C4%B113-Eyl%C3%BCl-Per%C5%9FembeSaat-15._0.png
HAKİM, tecavüzden yaşamını yitiren yavru kedi ile ilgili davanın üçüncü duruşması için destek çağrısı yaptı.

Sayın basın mensubu ve sevgili dostlarımız,

Haziran ayında İstanbul Alibeyköy’de, yavru bir kediye tecavüz ettikten sonra tutuklanan B.Ç,

YARIN, 13 EYLÜL, saat 15.00’da, Çağlayan’daki İstanbul 14. Asliye Ceza Mahkemesi’nde üçüncü kez hâkim karşısına çıkacak. İlk celsede müdahale talepleri kabul edilen hayvan hakları ve cinsel şiddet konularında mücadele veren kuruluşlar olarak duruşmayı takip edecek ve duruşmanın ardından davanın gidişatı hakkında değerlendirmelerde bulunacağız.

Tecavüze uğradıktan sonra, aynı gün içinde yaşamını yitiren yavru kedi ve her gün cinsel şiddete maruz bırakılan tüm hayvanlar için bir kez daha adalet talep edeceğimiz duruşmayı takip etmenizi ve davaya dair değerlendirmelerimizi haberleştirmenizi rica ederiz.

TARİH:

YARIN,

13.09.2018, Perşembe

SAAT: 15.00
DURUŞMA SALONU: İstanbul 14. Asliye Ceza Mahkemesi
DAVANIN MÜDAHİLLERİ: Cinsel Şiddetle Mücadele Derneği, Hayvan Hakları ve Etiği Derneği, Hayvanlara Adalet Derneği, Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu, Marmara Hayvan Hakları Federasyonu
Saygılarımızla,

Hayvan Hakları İzleme Komitesi (HAKİM)

Yorum Yap

Epostanız paylaşılmayacaktır. Zorunlu alanlar * ile işaretlenmiştir.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Sivil Sayfalar, sivil toplumun içine kapanma halinin aşılmasına ve etkisinin artmasına katkıda bulunmak amacıyla kuruldu. Sivil toplum haberciliği yaparak sivil toplumun tecrübesini medyaya, kamu yönetimine, siyasete, kanaat dünyasına ve diğer STK’lara görünür kılmayı amaçlıyoruz. Sivil toplum dünyasının sözcülerine, tartışmalara katılabileceği, yeni tartışmalar açabileceği bir mecra sunmayı hedefliyoruz.


E-Bülten

[et_bloom_inline optin_id=”optin_1″]


Send this to a friend