Hayvan Hakları İzleme Komitesi Basın Toplantısı

3.jpg
Hayvan Hakları İzleme Komitesi, bugün (10 Eylül) İnsan Hakları Derneği İstanbul Şubesi'nde basın toplantısı düzenliyor.
Değerli basın mensubu ve dostlarımız,
 
Son günlerde ülkemizin gündemine oturan Şarbon hastalığı ile ilgili olarak, bugüne dek, birçok disiplinden uzman ve kuruluş görüş bildirdi, açıklamalarda bulundu. Bu görüş ve açıklamaların tamamında, okyanus ötesinden gerçekleştirilen canlı hayvan ticaretine oldukça “normal” bir uygulamaymış gibi yaklaşıldı; bu “ölüm yolculuğu” sırasında yaşanan hayvan hakları ihlâllerine hiç değinilmedi. Aylardır canlı hayvan ticaretinin yasaklanması için mücadele veren hayvan hakları örgütleri olarak, “ucuz et” politikasının tüm canlılar ve ülkemiz için yıkıcı etkileri konusunda ilgili kurum ve kuruluşları defalarca uyarmış, Şarbon ve benzeri hastalıkların kısa zamanda toplumsal bir krize dönüşeceği uyarısında bulunmuştuk. Ancak uyarılarımız ne yazık ki dikkate alınmadı ve bugün, Türkiye, Şarbon’la nasıl mücadele edeceğini tartışıyor.
 
BUGÜN, 10 Eylül 2018, Pazartesi, saat 12.00’da, İnsan Hakları Derneği İstanbul Şubesi’nde düzenleyeceğimiz basın toplantısında, en başta bir hayvan sağlığı sorunu ve başlı başına büyük bir zulüm olan canlı hayvan ticaretinin bir sonucu olarak gördüğümüz Şarbon krizini, hayvan hakları perspektifinden ele alacak ve medyada yer bulmayan, kamuoyunun bilmediği bilgileri basın ve kamuoyu ile paylaşacağız. Basın toplantısında, farklı ülkelerden ülkemize vahim koşullarda gerçekleştirilen canlı hayvan ticaretini ilk gündeme getiren gazeteci-yazar Zülâl Kalkandelen, veteriner sağlıkçı Burak Özgüner ve Uzm. Dr. Oğuzcan Kınıkoğlu görüşlerini aktaracak ve basın mensuplarının sorularını cevaplayacaktır.
 
Canlı hayvan ticareti işkence, ölüm ve hastalık demektir!
 
Basın toplantımıza katılımınızı rica ederiz.
 
TARİH: BUGÜN, 10 Eylül 2018, Pazartesi
SAAT: 12.00
YER: İnsan Hakları Derneği İstanbul Şubesi
ADRES: Çukurluçeşme Sok. Bayman Apt. 1/1 Taksim
 
Saygılarımızla,
Bağımsız Hayvan Hakları Topluluğu
Hayvan Hakları İzleme Komitesi (HAKİM)

Yorum Yap

Epostanız paylaşılmayacaktır. Zorunlu alanlar * ile işaretlenmiştir.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Sivil Sayfalar, sivil toplumun içine kapanma halinin aşılmasına ve etkisinin artmasına katkıda bulunmak amacıyla kuruldu. Sivil toplum haberciliği yaparak sivil toplumun tecrübesini medyaya, kamu yönetimine, siyasete, kanaat dünyasına ve diğer STK’lara görünür kılmayı amaçlıyoruz. Sivil toplum dünyasının sözcülerine, tartışmalara katılabileceği, yeni tartışmalar açabileceği bir mecra sunmayı hedefliyoruz.


E-Bülten

[et_bloom_inline optin_id=”optin_1″]


Send this to a friend