Selçik’te ‘Sarı Dede’ Festivali

Ba%C5%9Fl%C4%B1ks%C4%B1z-10.jpg
Sarı Dede'yi Anma ve Kültür Festivali 12. kez yapılıyor. Festival 28 Temmuz'da başlıyor.

Afyonkarahisar’ın Sandıklı ilçesine bağlı Selçik Köyü’nde, Selçik Köyü Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından düzenlenecek “12. Sarı Dede’yi Anma ve Kültür Festivali” 28 Temmuz 2018 Cumartesi günü başlayacak. Festival, oldukça göç veren küçük bir yerleşim yerinde düzenlenen bir köy etkinliği olmasına rağmen, geleneksel hale getirilerek yıllardır yapılıyor olması ve farklı bölgelerden rağbet görmesi ile dikkat çekiyor.

12. Sarı Dede’yi Anma ve Kültür Festivali, ‘Anadolu erenlerinden’ olduğunu belirtilen ‘Sarı Dede Sultan’ için düzenlenen ve yöredeki Alevi-Bektaşi inancından izleri yansıtan anma törenleri sanatçıların, ozanların ve semah ekiplerinin yer aldığı bir kültür festivali olarak gerçekleşecek. Bu yıl, Zülfikar İrencin, İsmail Fidan, Seyit Kaya, Ebru İlhan, Aslan Şimşek, Evren Erol, Üryan Eroğlu ve sürpriz sanatçılar yer alacak. Etkinliğe ‘Selçik Köyü Semah Ekibi’nin yanı sıra yöreden yetişen genç sesler de katılacak.

Kaynak: Duvar

Yorum Yap

Epostanız paylaşılmayacaktır. Zorunlu alanlar * ile işaretlenmiştir.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Sivil Sayfalar, sivil toplumun içine kapanma halinin aşılmasına ve etkisinin artmasına katkıda bulunmak amacıyla kuruldu. Sivil toplum haberciliği yaparak sivil toplumun tecrübesini medyaya, kamu yönetimine, siyasete, kanaat dünyasına ve diğer STK’lara görünür kılmayı amaçlıyoruz. Sivil toplum dünyasının sözcülerine, tartışmalara katılabileceği, yeni tartışmalar açabileceği bir mecra sunmayı hedefliyoruz.


E-Bülten

You have Successfully Subscribed!Send this to a friend