Sınır Tanımayan Doktorlar, Humanitarian OpenStreetMap Team ve Yer Çizenler Herkes İçin Haritacılık Derneği’nden Mapathon

mapathon_18_siviltoplumla.png
Türkiye’deki ilk mapathonunu geçen yıl yine Dünya Mülteciler Günü’nde yapmış olan Sınır Tanımayan Doktorlar (MSF – Médecins Sans Frontières) Türkiye’deki yedinci haritalama etkinliğini düzenliyor.

Mapathon: 20 Haziran Dünya Mülteciler Günü
Tarih: 20 Haziran 2018 // 18.30 – 21.00
Mekan: Yer Çizenler Herkes İçin Haritacılık Derneği
Adres: Müeyyetzade Mah. Tatar Beyi Sk. No: 19/3 Galata Beyoğlu-İstanbul

Bu etkinlikte OSM Task Manager üzerinde, acil insani yardım ihtiyacı olan mültecilerin ve ülke içinde yerinden edilmiş kişilerin bulundukları bölgeler uydu görüntüleri üzerinden uzaktan haritalanacak. Bu haritalama çalışması sayesinde MSF ve diğer insani yardım kuruluşlarının, silahlı çatışma, salgın hastalık ve doğal afet kaynaklı insani krizlerden etkilenen bölgelerdeki mültecilere ve yerinden edilmiş topluluklara daha hızlı ve etkin bir şekilde yardım ulaştırmalarına katkıda bulunulması amaçlanıyor.

Katılımcı sayısı 30 kişiyle sınırlıdır. Kayıt için tıklayın.

Etkinlik Programı

18.30 Kayıt, Tanışma ve Kurulum

19.00 Kısa Sunumlar ve Missing Maps’e Giriş

19.30 OSM Eğitimi & Haritalama

22.00 Gün Sonu Değerlendirmesi (21.00’den sonraya kalıp haritalamaya devam etmek isteyenler için)

Detaylı bilgi için tıklayın.

Yorum Yap

Epostanız paylaşılmayacaktır. Zorunlu alanlar * ile işaretlenmiştir.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Sivil Sayfalar, sivil toplumun içine kapanma halinin aşılmasına ve etkisinin artmasına katkıda bulunmak amacıyla kuruldu. Sivil toplum haberciliği yaparak sivil toplumun tecrübesini medyaya, kamu yönetimine, siyasete, kanaat dünyasına ve diğer STK’lara görünür kılmayı amaçlıyoruz. Sivil toplum dünyasının sözcülerine, tartışmalara katılabileceği, yeni tartışmalar açabileceği bir mecra sunmayı hedefliyoruz.


E-Bülten

[et_bloom_inline optin_id=”optin_1″]


Send this to a friend