Avrupa Birliği’nin Yasak Getirdiği Plastik Ürünler

po%C5%9Fet.jpg
Avrupa Birliği (AB) çevre ve deniz kirliliğini önlemek için tek kullanımlık plastik ürünlerin yasaklanmasını konuşuyor.

Avrupa Komisyonu, sahillerde en çok karşılaşılan 10 ürüne dikkat çekerek dünyada her yıl yaklaşık 300 milyon ton plastik üretildiğine dikkat çekiyor. Canlı sağlığını tehdit eden bu ürünlerin yasaklanmasına dair harekete geçen AB’nin tasarısı, kulak temizleme pamuğundan pipete, plastik çatal bıçaklardan, içecek karıştırıcılarına ve balon çubuklarına kadar bir çok ürünün yasaklanmasını öngörüyor.

Bunlardan bazılar; kulak çubuğu, pipet, plastik çatal veya bıçak, içecek karıştırıcıları, balon çubukları, tek kullanımlık yiyecek ve içecek kapları, şeker paketleri, plastik sigara ağızlığı, ıslak mendil ve poşet.

Kaynak: duvaR

Yorum Yap

Epostanız paylaşılmayacaktır. Zorunlu alanlar * ile işaretlenmiştir.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Sivil Sayfalar, sivil toplumun içine kapanma halinin aşılmasına ve etkisinin artmasına katkıda bulunmak amacıyla kuruldu. Sivil toplum haberciliği yaparak sivil toplumun tecrübesini medyaya, kamu yönetimine, siyasete, kanaat dünyasına ve diğer STK’lara görünür kılmayı amaçlıyoruz. Sivil toplum dünyasının sözcülerine, tartışmalara katılabileceği, yeni tartışmalar açabileceği bir mecra sunmayı hedefliyoruz.


E-Bülten

[et_bloom_inline optin_id=”optin_1″]


Send this to a friend