Toplumsal Cinsiyet Aktivist Eğitimi

DSC_6436-1280x851.jpg
Toplumsal Cinsiyet Aktivist Eğitimi, 7- 12 Mayıs 2018 tarihleri arasında Ankara’da Holiday Inn, Tunus otelinde gerçekleştirilmektedir.

İnsanca Yaşam ve Demokratik Toplum Derneği tarafından yürütülen ve Ankara Amerikan Büyükelçiliği Küçük Ölçekli Destek programı kapsamında hayata geçirilen “Toplumsal Cinsiyet Aktivist Eğitimi”nde öncelikli olarak Yenimahalle bölgesinde belirlenen Ortaokul, Lise, Gençlik Merkezi ve/veya Üniversitelerdeki gençlerin Toplumsal Cinsiyet alanında bilinçlenmesini sağlamak ve belirli kalıplara oturttukları Toplumsal Cinsiyet algılarını kırmak amacıyla bu alanda gönüllü olarak çalışmak isteyen Sosyoloji, Psikoloji, Hukuk, Sosyal Hizmet bölümlerinden mezun ve/veya STÖ’lerde gönüllü olarak çalışan 10 Katılımcıya Aktivist Eğitimi verilmeye başlanmıştır.

Yorum Yap

Epostanız paylaşılmayacaktır. Zorunlu alanlar * ile işaretlenmiştir.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Sivil Sayfalar, sivil toplumun içine kapanma halinin aşılmasına ve etkisinin artmasına katkıda bulunmak amacıyla kuruldu. Sivil toplum haberciliği yaparak sivil toplumun tecrübesini medyaya, kamu yönetimine, siyasete, kanaat dünyasına ve diğer STK’lara görünür kılmayı amaçlıyoruz. Sivil toplum dünyasının sözcülerine, tartışmalara katılabileceği, yeni tartışmalar açabileceği bir mecra sunmayı hedefliyoruz.


E-Bülten

You have Successfully Subscribed!