SHD Yaz Okulları Başlıyor

shd2.jpg
İstanbul, Soma ve Aladağ’da yaşanan travmalardan sonra orada bulunan çocuklarla bir araya gelerek çalışma yürüten Sosyal Haklar Derneği’nin düzenlediği yaz okullarına gönüllü başvuruları başladı.

Geçtiğimiz yıl yaz okullarının Soma’da üçüncüsünü, Aladağ’da ise ilkini gerçekleştiren SHD, bu yılda aynı yerlerde olacak. SHD, bu yaz 01-13 Temmuz tarihleri arasında Soma’da ve 4-12 Ağustos tarihleri arasında Aladağ’da gönüllü öğretmenlerle çocukları buluşturacak.

Gönüllülerin, eğitmenlerin, psikologların bir arada çalışacağı okullarda haklar, ayrımcılık, fiziksel aktivite, kültür dersleri başta olmak üzere pek çok farklı başlıkta atölye düzenleyecek.

Bugüne kadar yaklaşık 700 çocuğun hayatına değen ve 2018 yılında Fişek Vakfı Çalışan Çocuklar Enstitüsü’nün her yıl verdiği “Çocuğun İnsan Hakları Ödülüne” layik görülen 2018 SHD Yaz Okullarında  gönüllü olmak için başvuru formunu doldurabilirsiniz.

Gönüllü olmak için son başvuru tarihi: 3 Haziran 2018, Cuma

Kaynak: STGM

Yorum Yap

Epostanız paylaşılmayacaktır. Zorunlu alanlar * ile işaretlenmiştir.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Sivil Sayfalar, sivil toplumun içine kapanma halinin aşılmasına ve etkisinin artmasına katkıda bulunmak amacıyla kuruldu. Sivil toplum haberciliği yaparak sivil toplumun tecrübesini medyaya, kamu yönetimine, siyasete, kanaat dünyasına ve diğer STK’lara görünür kılmayı amaçlıyoruz. Sivil toplum dünyasının sözcülerine, tartışmalara katılabileceği, yeni tartışmalar açabileceği bir mecra sunmayı hedefliyoruz.


E-Bülten

You have Successfully Subscribed!