Anne Frank – Günümüz için bir Tarih Sergisi Kadıköy’de

31174685_727812187427535_2883193614316339200_n.jpg
Anne Frank – Günümüz için bir Tarih” sergisi, Kadıköy Belediyesi, Barış Manço Kültür Merkezi’nde ziyaretçileriyle buluşuyor. Sergi, 25 Nisan – 7 Mayıs tarihleri arasında ziyaret edilebilecek.

1930 ile 1945 yılları arasındaki dönemi kapsayan, fotoğraflar ile Türkçe-İngilizce metinleri içeren ve 34 panelden oluşan sergi, Anne Frank’ın trajik yaşamını ele alırken, arka planda Nazi rejiminin yükselişi ve Holokost’a yol açan süreçler, Nazilerin başta Yahudiler olmak üzere milyonlarca insana yönelik gerçekleştirdiği zulüm ve bu dönemden çıkarılması gereken derslere odaklanmaktadır.

Bu çerçevede lise öğrencileri ve gençler için zengin bir ders materyali niteliği taşıyan sergi, aynı zamanda yetişkinlere de hitap eden bir içeriğe sahip.
Birçok Avrupa ülkesinde de sergilenen sergiyi bugüne kadar 10 milyondan fazla kişi ziyaret etti.

Etkinlik, Sivil ve Ekolojik Haklar Derneği (SEHAK), Kadıköy Belediyesi ve Amsterdam merkezli Anne Frank House (Müzesi) iş birliği ile düzenlenmekte ve Avrupa Birliği tarafından finansal olarak desteklenmektedir.

Tarih: 25 Nisan – 7 Mayıs 2018
Yer: Barış Manço Kültür Merkezi
Adres: Caferağa Mahallesi, Nailbey Sokak Kadıköy/İstanbul
Ulaşımla ilgili daha fazla bilgi için: http://bmkm.kadikoy.bel.tr/Hakkimizda/ulasim
Lokasyon için: http://bmkm.kadikoy.bel.tr/Iletisim

» Web sitesi haberi: https://goo.gl/BVRQ2o

Etkinlik sayfasını görmek için linke tıklayabilirsiniz.

Yorum Yap

Epostanız paylaşılmayacaktır. Zorunlu alanlar * ile işaretlenmiştir.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Sivil Sayfalar, sivil toplumun içine kapanma halinin aşılmasına ve etkisinin artmasına katkıda bulunmak amacıyla kuruldu. Sivil toplum haberciliği yaparak sivil toplumun tecrübesini medyaya, kamu yönetimine, siyasete, kanaat dünyasına ve diğer STK’lara görünür kılmayı amaçlıyoruz. Sivil toplum dünyasının sözcülerine, tartışmalara katılabileceği, yeni tartışmalar açabileceği bir mecra sunmayı hedefliyoruz.


E-Bülten

[et_bloom_inline optin_id=”optin_1″]


Send this to a friend