Anlatan Eller Yeni Bir Duraktan Yeni Bir Yolculuğa Başlıyor: Çubuk Kraker’in Yolculuğu

AnlatanEller-CubukKraker-1280x1791.jpg
Anlatan Eller sosyal girişimi 21 Nisan 2018 tarihinde Walter's Coffee Roastery ev sahipliğinde işiten ve işitme engelli-sağır çocuklarla birlikte düzenleyecekleri ilk etkinliklerine çağrıda bulunuyorlar:

Çubuk Kraker’in Yolculuğu başlıyor.

Anlatan Eller, Türk İşaret Dili destekli işitme engelli-sağır topluma eğitim veren sosyal girişimdir. İşitme engelli-sağır toplumun eğitimde fırsat eşitsizliğine çözüm getiren ve bu yolda ilerleyen Anlatan Eller, iletişimin önemine de her daim vurgu yaparak Türk İşaret Dili’ni her bireyin öğrenmesi gerektiğini savunuyor ve bu konuda çeşitli farkındalık çalışmaları düzenliyor.

İletişim ilk olarak ‘merhaba’ demekle başlar.

İletişim ve farkındalık temalarına çocuk çalışmalarını da ekleyen Anlatan Eller, ilk çocuk etkinliğini Walter’s Coffee Roastery ev sahipliğinde, 21 Nisan 2018 Cumartesi günü 11:00-14:00 saatleri arasında gerçekleştiriyor. İşiten ve işitme engelli-sağır çocukların ve ebeveynlerinin bir araya geleceği Çubuk Kraker’in Yolculuğu’nda eğitici ve eğlenceli oyunlar, drama atölyesi, çocuklar için Türk İşaret Dili atölyesi düzenlenecek.

Çubuk Kraker’in Yolculuğu bütün çocukların ve ebeveynlerinin katılımına açık olup ücretsizdir. Etkinlik içerisinde yapılacak olan bütün aktiviteler alanında uzman liderler tarafından gerçekleştirilecektir.

Yorum Yap

Epostanız paylaşılmayacaktır. Zorunlu alanlar * ile işaretlenmiştir.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Sivil Sayfalar, sivil toplumun içine kapanma halinin aşılmasına ve etkisinin artmasına katkıda bulunmak amacıyla kuruldu. Sivil toplum haberciliği yaparak sivil toplumun tecrübesini medyaya, kamu yönetimine, siyasete, kanaat dünyasına ve diğer STK’lara görünür kılmayı amaçlıyoruz. Sivil toplum dünyasının sözcülerine, tartışmalara katılabileceği, yeni tartışmalar açabileceği bir mecra sunmayı hedefliyoruz.


E-Bülten

You have Successfully Subscribed!