Mülteci Kadın Bohçası İçin Bütün Kadınlara Çağrı

mu%CC%88lteci-kad%C4%B1n-bohc%CC%A7as%C4%B1.png

Sığınmacılar ve Göçmenlerle Dayanışma Derneği bütün kadınları kırk yamalı bohçalara hikâyelerini ilmek ilmek işlemeye ve mektup yazmaya çağırıyor:

Bizler farklı ülkelerden gelen; ekonomik, sosyal, kültürel hayatı farklı olan kadınlarız. Kadınlara yaşatılan sorunları paylaşmak, talep ve dileklerimizi birbirimize iletmek için yola çıkıyoruz.

Yaşadığımız zorlukları, var olma mücadelemizi, farklılıklarımızı gözeterek birleştirmeye çabalıyoruz. Biriktirdiğimiz dileklerimizi kocaman bir bohçada toplamak için hepimiz yola çıkıyoruz. Gelin mülteci kadın bohçamızı birlikte dolduralım!

  • 35-35 cm boyutlarında çapıt, mendil, kumaş gibi bezlere taleplerinizi, sorunlarınızı, sözlerinizi, dileklerinizi yazabilir, resimleyebilir ve işleyebilirsiniz.
  • Çalışmalarınızı yaparken video ve fotoğraf çekip derneğimizle paylaşırsanız bohçamızın dijital yol hikâyesini birlikte yapabiliriz.
  • Yaptığınız çalışmaları illerimizdeki Sığınmacılar ve Göçmenlerle Dayanışma Derneği ofislerinin Mülteci Kadın Bohçası Atölyelerine katılarak gerçekleştirebilirsiniz.
  • Çalışmalarınızı Sığınmacılar ve Göçmenlerle Dayanışma Derneği ofislerine elden teslim edebilir ya da “Sığınmacılar ve Göçmenlerle Dayanışma Derneği Ankara Çok Yönlü Destek Merkezi Şafaktepe Mahallesi Arif Yaldız Cd. No:51 Gülveren-Mamak/ ANKARA” adresine posta ve kargo yoluyla gönderebilirsiniz.
  • Mülteci Kadın Bohçası kampanya süresi 01.2018 – 05.03.2018 arasında gerçekleşecektir. Çalışmaların en geç 05.03.2018’de Ankara Çok Yönlü Destek Merkezimize ulaştırılması gerekmektedir. Dernek çalışanları, danışan ve gönüllülerimiz çalışmaları karşılayacak ve ülkenin her tarafından ulaşmış olan kadın bohçalarını birleştireceklerdir.
  • İlk sergi, derneğimizce 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde her yıl düzenlenen “Kapadokya Kadın Buluşması”nda gerçekleştirilecektir.
  • Bilgi ve iletişim için: Sığınmacılar ve Göçmenlerle Dayanışma Derneği Ankara Çok Yönlü Destek Merkezi – 0 312 363 30 03
  • Şartname için: http://sgdd.org.tr/multecikadinbohcasiicin/

Yorum Yap

Epostanız paylaşılmayacaktır. Zorunlu alanlar * ile işaretlenmiştir.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Sivil Sayfalar, sivil toplumun içine kapanma halinin aşılmasına ve etkisinin artmasına katkıda bulunmak amacıyla kuruldu. Sivil toplum haberciliği yaparak sivil toplumun tecrübesini medyaya, kamu yönetimine, siyasete, kanaat dünyasına ve diğer STK’lara görünür kılmayı amaçlıyoruz. Sivil toplum dünyasının sözcülerine, tartışmalara katılabileceği, yeni tartışmalar açabileceği bir mecra sunmayı hedefliyoruz.


E-Bülten

[et_bloom_inline optin_id=”optin_1″]


Send this to a friend