HOPES Projesi hibe duyurusu yayınlandı!

teasercfp-825x460.jpg

Suriyeli mültecilerin eğitim alabilmesi için yürütülen Avrupa Birliği projesi HOPES (Suriyeliler için Yüksek ve İleri Öğrenim İmkanları ve Perspektifleri) 2. dönem teklif çağrısında bulundu. Son başvuru tarihi 20 Şubat 2018. Başvuru rehberi ve formlar için hopes-madad.org adresini ziyaret edebilirsiniz.

HOPES Türkiye, Kuzey Irak, Lübnan, Mısır ve Ürdün’de, Suriye’den gelen sığınmacıları ve durumdan etkilenen yerel halkları desteklemek amacıyla yerel ve bölgesel eğitim kurumları tarafından yürütülen yenilikçi, kısa süreli eğitim projelerine fon sağlıyor.

Proje kapsamında yüksek ve ileri öğrenim gören ya da dil kursları alan hedef grupların, 18-32 (ortaöğrenim sonrası) yaş aralığındaki hem Suriyeli hem de Türk gençlerin sayısını arttırmak; eğitim kurumlarının mültecilerin eğitimi konusundaki kapasite arttırımını sağlayarak hem Suriyeli hem de Türk gençlerin yüksek ve ileri eğitime erişim olanaklarının arttırılması; mültecilerin eğitiminin online kaynaklar, yenilikçi derslere daha iyi erişim ve eğitim desteği ile güçlendirilmesi amaçlanıyor.

Teklif çağrısı kapsamında Mısır, Kuzey Irak, Ürdün, Lübnan, Türkiye ve/veya Suriye’de toplam 14 projeye hibe sağlanacak. Yerel kurumlar, faaliyetleri çerçevesinde, en fazla 12 aylık bir süre için €6.000’dan €60.000’ya kadar fon talep edilebilecek; Suriyeli Mülteciler ile yerel halk arasındaki sosyal uyum ve diyaloğun geliştirilmesine katkıda bulunan projeleri desteklecek.

HOPES hakkında detaylı bilgi için www.hopes-madad.org adresi ziyaret edilebilir. Teklif çağrısı hakkında sorularınız için cfp@hopes-madad.org adresine email yollayabilirsiniz.

Kaynak: sivilalan

Yorum Yap

Epostanız paylaşılmayacaktır. Zorunlu alanlar * ile işaretlenmiştir.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Sivil Sayfalar, sivil toplumun içine kapanma halinin aşılmasına ve etkisinin artmasına katkıda bulunmak amacıyla kuruldu. Sivil toplum haberciliği yaparak sivil toplumun tecrübesini medyaya, kamu yönetimine, siyasete, kanaat dünyasına ve diğer STK’lara görünür kılmayı amaçlıyoruz. Sivil toplum dünyasının sözcülerine, tartışmalara katılabileceği, yeni tartışmalar açabileceği bir mecra sunmayı hedefliyoruz.


E-Bülten

You have Successfully Subscribed!Send this to a friend