Genç Girişimciler Platformu gönüllülerini arıyor!

Volunteer-Service-image.jpg

Genç işsizliğin nedenlerini araştırarak politikalar üretmek, yerelde girişimcilik kültürünü yaygınlaştırmak ve tabana indirmek, girişimcilik ekosistemine katkıda bulunmak amacıyla faaliyetlerini sürdüren Genç Girişimciler Platformu gönüllülerini arıyor. Platformun gönüllü çağrısı şöyle:

Genç girişimcilerin; sermaye ve fon sıkıntısından sonra gelen en önemli problemlerinden biri sürdürülebilirliktir. Birçok girişimci; işletmelerini ve girişimlerini sürdürememektedir ve fikirlerini pratiğe geçirme konusunda sıkıntı çekmektedir. Girişimci; fikir aşamasında bir farklılık ve inovasyon oluşturamıyorsa bunu mutlaka yönetim politikaları ve üretim sürecinde inovasyon gerçekleştirerek gidermelidir.

Genç Girişimciler Platformu olarak misyonumuz, genç girişimcilerin önündeki engeller olarak belirlediğimiz sürdürülebilirlik sorununa yönelik kapsayıcı bir model geliştirmek ve genç girişimciler ile girişimci adaylarının kapasitelerinin geliştirilmesini sağlayacak eğitimler düzenleyerek 21. yüzyıl dinamiklerine göre yeni nesil girişimci yetiştirmektir. Yerelde ve ulusalda yapılacak çalışmalar ile girişimcilik ekosisteminin gelişmesine katkıda bulunmak temel hedeflerimiz arasındadır.

Platformumuzun amaçları;
– Yerelde ve ulusalda girişimcilik ekosistemine katkıda bulunmak,
– İzmir’de yeni nesil girişimci adaylarının kapasitelerinin arttırılmasına katkıda bulunmak,
– Yenilikçi fikirlere uygun projelendirme süreçlerini oluşturmak,
– İzmir’de bulunan genç girişimcilerin ve girişimci adaylarının rekabet düzeylerini arttırmak,
– Toplumsal kalkınma için sosyal ve ekonomik projeler üretmek,
– Dezavantajlı grupların ( kadınların, gençlerin, engellerin) girişimcilik becerilerini arttırmak ve girişimcilik kültürü oluşturmak.

Bu kapsamda Genç Girişimciler Platformu ekibinde yer almak ve girişimcilik ekosisteminin gelişmesine katkıda bulunmak isteyen arkadaşlarımızı aramıza bekliyoruz.

Başvurmak için tıklayın.

Son Başvuru Tarihi: 20.01.2018
Sorularınız için;
İletişim: girisimcilikplatformu@gmail.com

Yorum Yap

Epostanız paylaşılmayacaktır. Zorunlu alanlar * ile işaretlenmiştir.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Sivil Sayfalar, sivil toplumun içine kapanma halinin aşılmasına ve etkisinin artmasına katkıda bulunmak amacıyla kuruldu. Sivil toplum haberciliği yaparak sivil toplumun tecrübesini medyaya, kamu yönetimine, siyasete, kanaat dünyasına ve diğer STK’lara görünür kılmayı amaçlıyoruz. Sivil toplum dünyasının sözcülerine, tartışmalara katılabileceği, yeni tartışmalar açabileceği bir mecra sunmayı hedefliyoruz.


E-Bülten

You have Successfully Subscribed!