Tarih Vakfı’ndan Anıların İzinde Arşivlerin Gölgesinde: Tarih Yazımında Anılar Paneli

tarih_vakfi_siviltoplumla.png

Tarih Vakfı’nın düzenlediği panelde, Ayhan Aktar ve Ümit Kurt bilhassa Ermeni meselesi özelinde Ermenice ve Türkçe kaleme alınmış anı, hatırat ve günlük türündeki kaynakların önemine ve kullanımını tartışacaklar.

Özellikle Ümit Kurt’un yayına hazırladığı, Tarih Vakfı Yurt Yayınları tarafından yayımlanan Nerses Babayan’ın günlüğü başta olmak üzere Ermenice kaleme alınmış bu türden kaynaklar üzerinde duracak. Ayhan Aktar da bu tip kaynaklarının kullanımının yöntemsel ve tarih yazımına ilişkin etkileri üzerine de yoğunlaşacak.

Anıların İzinde Arşivlerin Gölgesinde: Tarih Yazımında Anılar Paneli
Tarih: 6 Ocak 2018 Cumartesi // 12.00 – 14.00
Mekan: Marmara Belediyeler Birliği Binası
Adres: Sarıdemir Mah. Ragıp Gümüşpala Cad. Değirmen Sok. No:10, Eminönü, 34134 Fatih/İstanbul
Konuşmacılar: Ümit Kurt – Ayhan Aktar

Detaylı bilgi için tıklayın.

Kaynak: siviltoplum.la

Yorum Yap

Epostanız paylaşılmayacaktır. Zorunlu alanlar * ile işaretlenmiştir.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Sivil Sayfalar, sivil toplumun içine kapanma halinin aşılmasına ve etkisinin artmasına katkıda bulunmak amacıyla kuruldu. Sivil toplum haberciliği yaparak sivil toplumun tecrübesini medyaya, kamu yönetimine, siyasete, kanaat dünyasına ve diğer STK’lara görünür kılmayı amaçlıyoruz. Sivil toplum dünyasının sözcülerine, tartışmalara katılabileceği, yeni tartışmalar açabileceği bir mecra sunmayı hedefliyoruz.


E-Bülten

[et_bloom_inline optin_id=”optin_1″]


Send this to a friend