Göç alanı çalışmalarında yeni bir soluk: Göç Araştırmaları Derneği

gar12.png

Göç Araştırmaları Derneği, sivil topluma “merhaba” dedi. Kurucuları arasında Polat Alpman, Selin Altunkaynak, Didem Danış, Gülay Uğur Göksel, Biriz Karaçay, Deniz Sert, Besim Can Zırh bulunan dernek 21 Eylül 2017’de faaliyetlerine başladı.

İlk bültenini de yayımlayan derneğin amacı ise: “Göç alanında çalışmalar yapmak, bu alanda farklı disiplinler tarafından yapılan çalışmaların içinde yer almak, göç araştırma ve araştırmacılarını desteklemek, çalışmalarda üretilen bilgilerin yaygınlaştırılmasına katkıda bulunmak, göçe ilişkin konularda çalışanlar arasında mesleki dayanışma, iletişim, işbirliği ve etkileşimi sağlamak”. İstanbul’un Beşiktaş İlçesi’nde bulunan dernek “hem göç araştırmacılarının karşılaştıkları bilimsel, kurumsal ve etik sorunlara çözüm üretmek, hem de kağıtlı/kağıtsız göçmenlerin, sığınmacıların ve mültecilerin farklı alanlarda karşılaştıkları mağduriyetleri kamuoyuyla paylaşarak farkındalık oluşturmayı” da hedefliyor. Dernek hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için tıklayın.

 

Yorum Yap

Epostanız paylaşılmayacaktır. Zorunlu alanlar * ile işaretlenmiştir.Sivil Sayfalar, sivil toplumun içine kapanma halinin aşılmasına ve etkisinin artmasına katkıda bulunmak amacıyla kuruldu. Sivil toplum haberciliği yaparak sivil toplumun tecrübesini medyaya, kamu yönetimine, siyasete, kanaat dünyasına ve diğer STK’lara görünür kılmayı amaçlıyoruz. Sivil toplum dünyasının sözcülerine, tartışmalara katılabileceği, yeni tartışmalar açabileceği bir mecra sunmayı hedefliyoruz.


E-Bülten

You have Successfully Subscribed!Send this to a friend