‘Türkiye’deki Afro-Türkler ve Afrikalılar’ Paneli

10514380lpw-10514378-jpg_4599428.jpg

İstanbul Araştırmaları Enstitüsü ile Koç Üniversitesi Göç Araştırmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi (MiReKoc), “Türkiye’deki Afro-Türkler ve Afrikalılar: Irk Temelli Ayrımcılık Tezahürleri” başlıklı bir panel düzenliyor. Yoğun bir dış ve iç göç hareketliliği yaşayan Türkiye’nin karşılaştığı toplumsal, ekonomik, siyasal ve demografik dönüşümleri konu eden araştırmalar yürüten, göç alanında çalışan farklı kulvarlardan insanları bir araya getirerek disiplinlerarası faaliyet yürüten MiReKoc ile İAE Cumhuriyet ve Atatürk Araştırmaları Bölümü, Afrikalı göçmenlerin geçmişteki ve güncel durumunu irdeleyecek etkinlikle, bu alandaki araştırmaları desteklemeyi ve artırmayı hedefliyor.

İAE Arka Oda’da gerçekleştirilecek etkinlik ücretsizdir. Yerler sınırlıdır, rezervasyon alınmamaktadır. Etkinlik dili İngilizcedir, Türkçe çeviri olmayacaktır.

Tarih: 18 Aralık Pazertesi

Saat: 18:30 – 20:30

Adres: İstanbul Araştırmaları Enstitüsü / Meşrutiyet Cd. No:47, 34443 Beyoğlu/İstanbul

Etkinliğin ayrıntıları ve Facebook sayfası için tıklayın.

Yorum Yap

Epostanız paylaşılmayacaktır. Zorunlu alanlar * ile işaretlenmiştir.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Sivil Sayfalar, sivil toplumun içine kapanma halinin aşılmasına ve etkisinin artmasına katkıda bulunmak amacıyla kuruldu. Sivil toplum haberciliği yaparak sivil toplumun tecrübesini medyaya, kamu yönetimine, siyasete, kanaat dünyasına ve diğer STK’lara görünür kılmayı amaçlıyoruz. Sivil toplum dünyasının sözcülerine, tartışmalara katılabileceği, yeni tartışmalar açabileceği bir mecra sunmayı hedefliyoruz.


E-Bülten

[et_bloom_inline optin_id=”optin_1″]


Send this to a friend