Zor Geçmişlerle Yüzleşme Pratikleri: STK Deneyimleri

15 Aralık Cuma günü Hrant Dink Vakfı ve DVV International tarafından  “Zor Geçmişlerle Yüzleşme Pratikleri: STK Deneyimleri” başlıklı bir panel düzenleniyor.  Panel, farklı ülkelerden sivil toplum kuruluşlarının zor geçmişlerle yüzleşme pratiklerine odaklanacak. Panelin duyurusu şöyle:

Bu panelde Kuzey İrlanda’da uzun yıllardır geçmişle yüzleşme, hakikatin tanınması, çatışmaya dair anlatıların ortaya çıkması yönünde çaba gösterip, hafızalaştırmaya dair projeler yürüten Healing Through Remembering; eğitim yoluyla anti semitizim, önyargılar, ırkçılık karşıtı mücadele veren, Holokost öncesinde Yahudi kültürüne, geleneklerine ve yaşantısına ışık tutmak için öğrenciler ve öğretmenlerle çalışmalar yapan Zachor Foundation for Social Remembrance ve Nakba ile meydana gelen adaletsizliklerin tanınması ve Filistinlilerin geri dönüş hakkı için farklı metodolojilerle farkındalık yaratmaya yönelik projeler yürüten Zochrot kurumunun deneyimleri ve ne tür çalışmalar yürüttükleri ele alınacak.

Tarih: 15 Aralık 2017 Cuma
Başlangıç Saati: 18.30
Yer: Hrant Dink Vakfı, Havak Salonu

Program:

Moderatör: Meltem Ahıska (Akademisyen – Boğaziçi Üniversitesi)

Jillian Lipman (Zachor Foundation for Social Remembrance)
Dijital araçları kullanarak önyargılarla mücadele eğitimi

Kate Turner (Healing Through Remembering)
Üzerinde anlaşılmaya varılmamış tarihi bir anlatıyla ortak sergi hazırlamak

Tom Pessah (Zochrot)
Zochrot: Nakba’yı ve geri dönüşü İsrail’de tartışmak

Etkinliğin Facebook sayfası için tıklayın.

Yorum Yap

Epostanız paylaşılmayacaktır. Zorunlu alanlar * ile işaretlenmiştir.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Sivil Sayfalar, sivil toplumun içine kapanma halinin aşılmasına ve etkisinin artmasına katkıda bulunmak amacıyla kuruldu. Sivil toplum haberciliği yaparak sivil toplumun tecrübesini medyaya, kamu yönetimine, siyasete, kanaat dünyasına ve diğer STK’lara görünür kılmayı amaçlıyoruz. Sivil toplum dünyasının sözcülerine, tartışmalara katılabileceği, yeni tartışmalar açabileceği bir mecra sunmayı hedefliyoruz.


E-Bülten

You have Successfully Subscribed!