‘Maker Rotaları Projesi’ Eğitmen Eğitimleri gönüllülerini arıyor

Roman Hakları Derneği’nin Amerikan Konsolosluğu’nun hibe desteği ile gerçekleştirdiği ‘Maker Rotaları Projesi’  eğitmen eğitimleri İstanbul, İzmir  ve Antep’te gerçekleştirilecek, söz konusu proje kapsamında eğitmenlere kodlama, elektronik, üç boyutlu baskı ve tasarım odaklı düşünme dersleri uygulamalı olarak verilecektir.  Eğitimler, İzmir ve Gaziantep illeri için Aralık – Ocak ayları içinde ardışık olarak iki hafta sonu tam gün olacak şekilde programlanacak, uygulama yapılacak tüm iller için eğitim takvimi başvuruların değerlendirilmesinden sonra oluşturulacak ve başvuranlara duyurulacaktır.

Eğitim, sivil toplum kuruluşu çalışanları, üniversite öğrencileri, gençlik meclisleri gibi gençlik çalışmalarında bulunan kurumlarda yer alan ve/veya  gönüllü eğitmen olma motivasyonuna sahip herkesin başvurusuna açıktır.

Gönüllü eğitmenlerden, eğitimlere tam zamanlı katılmaları, eğitimler sonrasında Roman Hakları Derneği tarafından sağlanacak mekan ve ekipmanla 11-14 yaş arasındaki öğrencilerle uygulama yapmaları, eğitimler sonrasında proje ekibiyle iş birliği içinde çalışarak projenin sürdürülebilirliğine katkı sağlamalarıdır.

Son Başvuru Tarihi: 4 Aralık 2017 – Roman Hakları Derneği başvuru yoğunluğuna istinaden son başvuru tarihini öne çekebilir.

Detaylı bilgi için, https://makerrotalari.com/ web sitesini ziyaret edebilir, soru ve görüşleriniz için bize makerrotalari@gmail.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Başvuru için tıklayınız.

Yorum Yap

Epostanız paylaşılmayacaktır. Zorunlu alanlar * ile işaretlenmiştir.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Sivil Sayfalar, sivil toplumun içine kapanma halinin aşılmasına ve etkisinin artmasına katkıda bulunmak amacıyla kuruldu. Sivil toplum haberciliği yaparak sivil toplumun tecrübesini medyaya, kamu yönetimine, siyasete, kanaat dünyasına ve diğer STK’lara görünür kılmayı amaçlıyoruz. Sivil toplum dünyasının sözcülerine, tartışmalara katılabileceği, yeni tartışmalar açabileceği bir mecra sunmayı hedefliyoruz.


E-Bülten

You have Successfully Subscribed!Send this to a friend