KUSIF’in Sosyal Girişimcilik Alanında Sosyal Etki Yönetimi ve Sosyal Finansman İle İlgili 3 Yeni Yayını Çıktı!

Koç Üniversitesi Sosyal Etki Forumu, Estonian Social Enterprise Network, Mikado Sürdürülebilir Kalkınma Danışmanlığı ve Social Value UK tarafından yürütülmüş olan “Know Your Impact: Social Impact Management Tools for Young Social Entrepreneurs Programı” ve Koç Üniversitesi Sosyal Etki Forumu’nun UniCredit Foundation ve Vehbi Koç Vakfı desteği ile yürüttüğü “Change with Business Projesi” kapsamında Türkiye’deki sosyal girişimlerin sürdürülebilirliklerini sağlayarak sosyal etkilerini artırmaları amacıyla aşağıdaki 3 yayın geliştirilmiştir:

Etki odaklı düşünme yaklaşımı üzerine kurgulanmış bu rehber, pozitif etkisini maksimize etmek isteyen ve bunu yapmalarına yardımcı olacak pratik bir yaklaşım arayan sosyal girişimciler için yazılmıştır. Bu rehberin İngilizce versiyonundan sonra Türkçe versiyonu da hazırlanmıştır.

Etkinizi Zirveye Taşıyın: Sosyal Girişimcinin Rehberi” okumak için tıklayınız.

“Maximise Your Impact: A Guide For Social Entrepreneurs” okumak için tıklayınız.

 

Bu vaka kitapçığında Türkiye, Estonya ve İngiltere’den 8 sosyal girişimin etki odaklı düşünme ile ilgili deneyimlerini bulabilirsiniz. Bu kitapçığın Türkçe versiyonu ile birlikte İngilizce versiyonu da yayımlanmıştır.

“Etkinizi Zirveye Taşıyın: Sosyal Girişim Vakaları” kitapçığını okumak için tıklayınız.

“Maximise Your Impact: Cases of Entreprises” okumak için tıklayınız.

 

Bu rehber, Türkiye’de sosyal finansmana erişimin artırılması ve kolaylaştırılması için uygun finansman kaynaklarının geliştirilmesi ve bu kaynaklara erişme kapasitesine sahip sosyal girişimlerin ortaya çıkmasına destek olmayı hedeflemektedir.

“Sosyal Finansman Rehberi”ni okumak için tıklayınız.

 

Kusif’in Tüm Yayınları İçin Tıklayınız

Yorum Yap

Epostanız paylaşılmayacaktır. Zorunlu alanlar * ile işaretlenmiştir.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Sivil Sayfalar, sivil toplumun içine kapanma halinin aşılmasına ve etkisinin artmasına katkıda bulunmak amacıyla kuruldu. Sivil toplum haberciliği yaparak sivil toplumun tecrübesini medyaya, kamu yönetimine, siyasete, kanaat dünyasına ve diğer STK’lara görünür kılmayı amaçlıyoruz. Sivil toplum dünyasının sözcülerine, tartışmalara katılabileceği, yeni tartışmalar açabileceği bir mecra sunmayı hedefliyoruz.


E-Bülten

You have Successfully Subscribed!Send this to a friend