İmece İkinci Destek Programı başvuruları başladı!

İkinci Destek Programı’nda Birleşmiş Milletler’in Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri’nden Toplumsal Cinsiyet Eşitliği’ne odaklanıyor. Sosyal girişimcileri, kadınların ve kız çocuklarının güçlenmesine yönelik çözüm geliştirmeye çağırıyor. Destek Programı kapsamında, kadınların ekonomiye eşit katılımıkadın ve kız çocuklarının eğitime erişimi ve eğitimin niteliği ile kadınların sağlıklı ve iyi olmasına yönelik ürün ve hizmetlerle çözüm üretebilirsin. Mesele raporlarını ve kapsamını incele, başvurunu 28 Aralık’a kadar gönder.

Başvuru koşulları ve Başvuru Formu

İmece,tüm sosyal girişimcileri Toplumsal Cinsiyet Eşitliği konusunda sosyal fayda yaratmaya çağırıyor. Destek Programı’nda, Birleşmiş Milletler’in 17 Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerine yönelik çözümler arıyor. İkinci süreçte Toplum Cinsiyet Eşitliği hedefinde kadın ve kız çocuklarının güçlenmesinde 4 meseleye odaklanıyor. Meselelerin çözümüne katkı sağlayacak proje ve girişim fikrin varsa, Destek Programı’na katılarak yenilikçi fikirlerini sürdürülebilir çözümlere dönüştürebilirsin. Destek Programı boyunca eğitim, mentorluk, çalışma alanı, ekosisteme erişim ve kurumsal iş birliği gibi pek çok fırsattan yararlanabilir; girişimini hayata geçirmek için 120.000 TL hibe almaya hak kazanabilirsin.

Kaynak: Sivilalan

Yorum Yap

Epostanız paylaşılmayacaktır. Zorunlu alanlar * ile işaretlenmiştir.Sivil Sayfalar, sivil toplumun içine kapanma halinin aşılmasına ve etkisinin artmasına katkıda bulunmak amacıyla kuruldu. Sivil toplum haberciliği yaparak sivil toplumun tecrübesini medyaya, kamu yönetimine, siyasete, kanaat dünyasına ve diğer STK’lara görünür kılmayı amaçlıyoruz. Sivil toplum dünyasının sözcülerine, tartışmalara katılabileceği, yeni tartışmalar açabileceği bir mecra sunmayı hedefliyoruz.


E-Bülten

You have Successfully Subscribed!Send this to a friend