Uçan Süpürge Kadın İletişim ve Araştırma Derneği Proje Gönüllüleri Arıyor!

Uçan Süpürge Kadın İletişim ve Araştırma Derneği tarafından yürütülen STEM projeleri, kız öğrencilerin bilim ve teknoloji alanlarına yönlendirilmesini ve bu konuda mesleki anlamda kendilerine bilgi verilerek desteklenmelerini öngörmektedir. Özellikle kız çocukları bilim ve teknoloji alanlarında üretim yapmaları için teşvik etmeyi, yenilikçi düşünmeye sevk etmeyi amaçlamaktadır. Endüstriyel toplumlarda cinsiyetlendirilmiş olan bilim ve teknoloji alanlarındaki eşitsizliği ortadan kaldırmaya yardımcı olmak amacıyla yola çıkan projeler kapsamında, il ziyaretlerinde bulunularak belirlenen okullarda kız öğrencilerin ilgisini STEM alanlarına çekmek ve onları pozitif bilimler konusunda desteklemek amacıyla eğitimler düzenlenmektedir.

Projeler için, bilim, teknoloji, toplumsal cinsiyet, eğitim bilimleri ve ilgili sosyal ve pozitif bilimler alanlarında çalışmak ve deneyim kazanmak isteyen gönüllülere ulaşılmak istenmektedir.

Gönüllü destekçilerden beklenenler

 • Proje kapsamında ziyaret edilecek illerdeki saha çalışmalarına düzenli olarak katılmak,
 • STEM eğitimleri hakkında fikir sahibi olmak ve okul çalışmalarında STEMmaker kişilere kolaylaştırıcılık yapmak,
 • STEM ve toplumsal cinsiyet eşitliği alanındaki gelişmeleri takip etmek,
 • Liselerde öğrenim gören öğrencilerle uyumlu iletişim kurmak,
 • Proje ekibiyle koordineli olarak ek faaliyetlerin ve eğitim programının düşünce sürecine katılmak,

Başvurularınızı 14 Kasım 2017 Salı mesai bitimine kadar info@ucansupurge.org adresine “STEM – Gönüllü Başvurusu” konu adıyla göndermenizi rica ederiz.

One comment

 • Zeynep Ertürk

  10 Kasım 2017 at 21:09

  STEM’le ilgili küçük bir araştırma yaptığımda bu eğitimin felsefeyle bağlantısını fark ettim. Bütüncül bir yaklaşımla ele alınıp detaylandırılması gerektiği çok açık. Aslında ben de gönüllü olmak istiyorum. Ancak koşol ve kriterlerinizi bilmiyorum.Ben khk ile görevden alınmış 18 yıl felsefe öğretmenliği yapmış bir kadınınm. Toplumsal cinsiyet eşitliğiyle ilgili iyi bir temelim var Khk ile atılmış olmam sorun olmayacaksa başvurmak isterim.

  Cevapla

Yorum Yap

Epostanız paylaşılmayacaktır. Zorunlu alanlar * ile işaretlenmiştir.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Sivil Sayfalar, sivil toplumun içine kapanma halinin aşılmasına ve etkisinin artmasına katkıda bulunmak amacıyla kuruldu. Sivil toplum haberciliği yaparak sivil toplumun tecrübesini medyaya, kamu yönetimine, siyasete, kanaat dünyasına ve diğer STK’lara görünür kılmayı amaçlıyoruz. Sivil toplum dünyasının sözcülerine, tartışmalara katılabileceği, yeni tartışmalar açabileceği bir mecra sunmayı hedefliyoruz.


E-Bülten

You have Successfully Subscribed!Send this to a friend