Buğday Derneği’nden “Arı Odaklı, Ekolojik Arıcılık” eğitimi

Buğday Derneği, Avrupa Birliği Erasmus+ Programı kapsamında desteklenen “Arıları Yaşatalım” projesinin “Arı Odaklı, Ekolojik Arıcılık” eğitimi, 4-8 Aralık’ta, İzmir’de gerçekleşecek.

Eğitime sınırlı sayıdaki kişi misafir edilebilecek. İzmir dışından seçilecek katılımcıların yol ve konaklama masrafları, proje kapsamında karşılanacak. Eğitimin tamamı videoya alınarak internet sitesinde online ve ücretsiz olarak paylaşılacak.

Katılacak kişilerin arıcılık kursu almış veya arıcılık bilgisine sahip, kovanları olan ve tercihen arıcılık eğitimi veriyor olmalarını tercih ediliyor. Konvansiyonel veya ekolojik arıcılık yapıyor olmanız fark etmiyor, arı merkezli ve ekolojik arıcılığı öğrenmeye, uygulamaya, yaygınlaştırmaya niyetli olmanız yeterli.

Bu kriterlerle ilgili bilgi içeren kısa bir başvuruyu [email protected] adresine 15 Kasım 2017 tarihine kadar, “Arıcılık Eğitimi Başvurusu” başlığıyla göndermeniz gerekiyor.

Eğitim İçeriği:

– Proje ortağı ülkelerde geleneksel arıcılık yöntemleri
– Arı merkezli arıcılığa giriş
– Koloni yaşamı ve sağlığı
– Oğul verme ve doğal üremenin önemi
– Doğal petek
– Müdahalesiz arıcılık
– Arılar, bitkiler ve insanlar arasındaki ilişki
– Kovan tasarımı
– Türkiye’de arıcılığın sorunları ve ekolojik çözüm önerileri
– Konvansiyonel ve organik tarımın arılar üzerindeki etkileri
– Sepet kovan örme atölyesi

Detaylı bilgi için tıklayın.

Kaynak: siviltoplum.laSivil Sayfalar, sivil toplumun içine kapanma halinin aşılmasına ve etkisinin artmasına katkıda bulunmak amacıyla kuruldu. Sivil toplum haberciliği yaparak sivil toplumun tecrübesini medyaya, kamu yönetimine, siyasete, kanaat dünyasına ve diğer STK’lara görünür kılmayı amaçlıyoruz. Sivil toplum dünyasının sözcülerine, tartışmalara katılabileceği, yeni tartışmalar açabileceği bir mecra sunmayı hedefliyoruz.


E-Bülten

You have Successfully Subscribed!Send this to a friend