İKSV’den genç müzisyenlere destek

aydin-gun-tesvik-odulune-basvurular-basliyorda3d01110e88b6fb3a6a.png

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) geleceğin müzisyenlerinin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla 2012 yılında Aydın Gün Teşvik Ödülü’nü başlattı. Kültür-sanat üretimini desteklemek amacıyla yürüttüğü çalışmalar kapsamında İKSV, her yıl klasik müzik alanında gelecek vadeden 30 yaşın altındaki bir genç müzisyene 15 bin TL değerindeki Aydın Gün Teşvik Ödülü’nü takdim ediyor. Aydın Gün Teşvik Ödülü’nü geçtiğimiz yıllarda sırasıyla kemancı Hande Küden, viyolonselci Cansın Kara, kontrbasçı Salih Emre Şahin, kemancı Emre Engin ve marimbacı Elman Mecid kazandı.

Aydın Gün Teşvik Ödülü’nün sahibi, çalgı, şan, bestecilik ve şeflik branşlarından gelen başvurular arasından seçici kurul tarafından belirleniyor. Seçici kurul, İKSV Genel Müdürü Görgün Taner başkanlığında, Devlet Sanatçısı şef Rengim Gökmen, Devlet Opera ve Balesi Başrejisörü Yekta Kara, keman sanatçısı Cihat Aşkın, Borusan Sanat Genel Müdürü Ahmet Erenli ile İstanbul Müzik Festivali Direktörü Yeşim Gürer Oymak‘tan oluşuyor.

Aydın Gün Teşvik Ödülü’nün altıncısı yine çalgı, operabestecilik veya şeflik branşında eğitim görmekte olan veya eğitimini tamamlamış genç müzisyenlere açık olacak. Çalgı branşında 24 yaş altı; şan branşında 26 yaş altı; beste ve şeflik branşlarında ise 30 yaş altı başarılı genç müzisyenler teşvik ödülü için tesvikodulu@iksv.org adresine ö zgeçmişleri ve işitsel-görsel malzemelerini göndererek başvurabilecekler. 1 Kasım 2017 tarihinde açılan başvurular 1 Aralık 2017 Cuma günü mesai saati bitimine kadar devam edecek. Adayların ulusal ve uluslararası başarıları ile gelişmeye açıklıklarını değerlendirecek seçici kurul, belirleyeceği ismi aralık ayı sonunda açıklayacak.

Kaynak: İKSV

2 comments

 • Deniz Kalecik

  12 Mart 2018 at 08:52

  Merhabalar,

  Ben size TRT Gençlik Korosu bünyesinde enstrüman çalan ve Türk Halk Müziği ile ilgilenen 11 kişilik genç bir müzisyen grubu adına yazıyorum. Türk kültürüyle ilgilendiğini düşündüğümüz ülkelerde Türk kültürünü ve türkülerimizi dünyaya tanıtmak ve bu esnada da sevdiğimiz işi yapmak istiyoruz. Ekibimizi kurduk, hepimiz hevesli ve yıllardır bunun hayalini kuran gençleriz fakat çoğumuzun maddi durumu böyle bir projeyi karşılamaya yetmiyor. Kültür Bakanlığı’mızın bu konuda bir projesinin, desteğinin olup olmadığını bilmiyoruz. Eğer böyle bir destek varsa bile, süregelecek bürokratik işlemleri hızlandırmak adına önce size yazarak bize referans olup olamayacağınızı ya da doğrudan destek verip veremeyeceğinizi sormak istedik. Projemizin hayata geçmesi durumunda diplomatik ilişkilerden kültür etkileşimine kadar birçok güzel olaya vesile olacağını düşünüyoruz. Bu aşamada sizden beklentimiz, böyle bir destek bulmamız için bir önerinizin olup olmadığı, eğer varsa bu konuda bize yardımcı olmanızdır.

  Teşekkürler, iyi çalışmalar.

  Deniz Kalecik

  Cevapla

  • Sivil Sayfalar
   Sivil Sayfalar

   12 Mart 2018 at 10:34

   Merhabalar,
   Sivil Sayfalar’da hakkında yorum yazdığınız gibi haber ve duyurulara yer veriyoruz ve doğrudan uygulamayı gerçekleştiren kurumlarla bir bağımız yok. O yüzden size tavsiyemiz, İKSV’ye doğrudan yazdığınız içerik konusunda bilgilendirmede bulunmanız.
   İlginiz için teşekkür ederiz.

   Cevapla

Yorum Yap

Epostanız paylaşılmayacaktır. Zorunlu alanlar * ile işaretlenmiştir.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Sivil Sayfalar, sivil toplumun içine kapanma halinin aşılmasına ve etkisinin artmasına katkıda bulunmak amacıyla kuruldu. Sivil toplum haberciliği yaparak sivil toplumun tecrübesini medyaya, kamu yönetimine, siyasete, kanaat dünyasına ve diğer STK’lara görünür kılmayı amaçlıyoruz. Sivil toplum dünyasının sözcülerine, tartışmalara katılabileceği, yeni tartışmalar açabileceği bir mecra sunmayı hedefliyoruz.


E-Bülten

You have Successfully Subscribed!Send this to a friend