Yerel yönetimlerde kadınlar ve ayrımcılık paneli

yerelyonetimkadin_800.jpg

Ulaş Bayraktar, Aslı Atay ve Burcu Yakut Çakar ile yerel yönetimlerde kadın temsilini, toplumsal cinsiyet eşitliği çerçevesinde ele alacak panele davetlisiniz.

Türkiye Ekonomik ve Sosyal Etüdler Vakfı (TESEV) tarafından hazırlanan Belediyelerde Kadın, Kadınlar İçin Belediye raporunun yazarı Ulaş Bayraktar ve raporun saha çalışmasını yapan Aslı Atay, Türkiye’de yerel yönetimlerde kadın temsilinin kadınlara yönelik belediye hizmetlerine etkisini aktaracak. Ardından, Kadınsız Kentler kitabının yazarlarından Burcu Yakut Çakar, kadınların iktisadi kaynaklara ve kamusal alana erişimden uzak olması, kamu politikalarında toplumsal cinsiyete duyarlı bir yaklaşımın önemi ve belediyelerde kadınların yapabilirlikleri üzerine konuşacak.

Panel, Gülay Günlük-Şenesen moderatörlüğünde 25 Ekim Çarşamba günü saat 18.30’da Havak Salonu’nda yapılacak.

Detaylı bilgi için tıklayın.

Facebook etkinlik sayfası için tıklayın.

Yerel yönetimlerde kadınlar ve ayrımcılık
Tarih: 25 Ekim 2017 // 18.30-20.30
Konuşmacılar: Ulaş Bayraktar, Aslı Atay ve Burcu Yakut Çakar
Moderatör: Gülay Günlük-Şenesen
Mekan: Hrant Dink Vakfı, Havak Salonu

Yorum Yap

Epostanız paylaşılmayacaktır. Zorunlu alanlar * ile işaretlenmiştir.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Sivil Sayfalar, sivil toplumun içine kapanma halinin aşılmasına ve etkisinin artmasına katkıda bulunmak amacıyla kuruldu. Sivil toplum haberciliği yaparak sivil toplumun tecrübesini medyaya, kamu yönetimine, siyasete, kanaat dünyasına ve diğer STK’lara görünür kılmayı amaçlıyoruz. Sivil toplum dünyasının sözcülerine, tartışmalara katılabileceği, yeni tartışmalar açabileceği bir mecra sunmayı hedefliyoruz.


E-Bülten

You have Successfully Subscribed!Send this to a friend