Cinsel Şiddetle Mücadele Derneği’nden “Gençlerle Güvenli İlişkiler Üzerine Çalışmak” el kitabı

Cinsel Şiddetle Mücadele Derneği, lise gençlerinin ve eğitimcilerin toplumsal cinsiyet, ayrımcılık, sanal zorbalık ve flört şiddeti konularında farkındalıklarının artırılmasına yönelik pilot bir çalışma olarak tasarladıkları ve uyguladıkları “Ne Var Ne Yok?!” projesi kapsamında “Gençlerle Güvenli İlişkiler Üzerine Çalışmak” isimli bir kitap çıkardı.

Dernek ekibinden psikolog Nurgül Öztürk, Merve Karabulut ve cinsel sağlık eğitmeni-danışmanı Efsun Sertoğlu’nun eğitimciler ve danışmanlar için hazırladığı uygulama kitabı, gençlerin zarar görmedikleri güvenli ilişkiler yaşamalarını destekleyebilmeleri için; eğitimcilerin yürüttükleri ve yürütecekleri çalışmalara katkı sunmayı amaçlıyor.

Tasarımını Büşra Erinkurt’un yaptığı, Hollanda Başkonsolosluğu’nun desteğiyle yayımlanan kitabın PDF versiyonuna erişmek için buraya tıklayabilir, basılı olarak edinmek için Cinsel Şiddetle Mücadele Derneği’ne e-posta gönderebilirsiniz.

Detaylı bilgi için tıklayın.

Yorum Yap

Epostanız paylaşılmayacaktır. Zorunlu alanlar * ile işaretlenmiştir.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Sivil Sayfalar, sivil toplumun içine kapanma halinin aşılmasına ve etkisinin artmasına katkıda bulunmak amacıyla kuruldu. Sivil toplum haberciliği yaparak sivil toplumun tecrübesini medyaya, kamu yönetimine, siyasete, kanaat dünyasına ve diğer STK’lara görünür kılmayı amaçlıyoruz. Sivil toplum dünyasının sözcülerine, tartışmalara katılabileceği, yeni tartışmalar açabileceği bir mecra sunmayı hedefliyoruz.


E-Bülten

You have Successfully Subscribed!Send this to a friend