Sağlıkta Genç Yaklaşımlar Derneği gönüllülerini arıyor

Gençlerin cinsel sağlık ve üreme sağlığı hakkında doğru bilgiye ulaşmalarını, cinsiyet, cinsel yönelim temelli hiçbir ayrımcılığa ya da şiddete maruz kalmamaları için genç dostu sağlık hizmetlerine erişebilmelerini amaçlayan Sağlıkta Genç Yaklaşımlar Derneği yeni dönem gönüllü programının çağrısını yayınladı. Derneğin gönüllü programı çağrısı şöyle:

Bir şeyler sence de yanlış ya da eksik değil mi? Kendin ve çevren için olumlu değişimler yaratmak istiyorsun, ama yalnız mı hissediyorsun? Hissetme!

Biz Sağlıkta Genç Yaklaşımlar Derneği (Y-PEER Türkiye) olarak gençlerin cinsel sağlık ve üreme sağlığı ile ilgili doğru bilgiye, korunma yöntemlerine, gebeliği önleyici yöntemlere kolayca erişebilmelerini, cinsiyet, cinsel yönelim temelli hiçbir ayrımcılığa ya da şiddete maruz kalmamaları için genç dostu sağlık hizmetlerine erişebilmelerini istiyor ve bunun için çalışıyoruz!

Eğer sen de böyle düşünüyorsan bu değişimi, farkındalığı beraber oluşturalım. Gel, Sağlıkta Genç Yaklaşımlar Derneği’nde (Y-PEER Türkiye) gönüllü ol!

Gönüllü olmak istiyorum diyorsan seni bir sürece davet ediyoruz…

“Peki bu süreç ne?” dediğini duyar gibiyiz. Bu süreç bir başvuru formundan, bir görüşmeden ve bir eğitimden oluşmakta. Başvuru formlarından belirlenen kişiler ile bir görüşme gerçekleşecek. Görüşmelerle birbirimizi daha iyi tanıyacağız ve beklentilerimizi daha açıkça konuşabileceğiz. Bu görüşmeler sonrasında belirlenen kişilerle de bir eğitim gerçekleştirip faaliyetlerimize başlayacağız.

Dünyayı daha iyi bir yer yapmaya aşağıdaki linkteki formu doldurarak başlayabilirsin. Son başvuru tarihi; 14 Ekim 2017, Cumartesi

Başvurunu Yap!Sivil Sayfalar, sivil toplumun içine kapanma halinin aşılmasına ve etkisinin artmasına katkıda bulunmak amacıyla kuruldu. Sivil toplum haberciliği yaparak sivil toplumun tecrübesini medyaya, kamu yönetimine, siyasete, kanaat dünyasına ve diğer STK’lara görünür kılmayı amaçlıyoruz. Sivil toplum dünyasının sözcülerine, tartışmalara katılabileceği, yeni tartışmalar açabileceği bir mecra sunmayı hedefliyoruz.


E-Bülten

You have Successfully Subscribed!Send this to a friend