Mahallede LGBTİ Olmak Belgeseli Hamburg Uluslararası Queer Film Festivali’nde

Almanya’nın en eski ve en uzun süren Queer Film Festivali olan Hamburg Uluslararası Queer Film Festivali bu ay başlıyor. Festival bu yıl, 65’i aşkın program ile altı günde yedi salonda dünyanın dört bir yanından yaklaşık 120 filme ev sahipliği yapacak. Festivalde Pembe Hayat Kuirfest bir film seçkisi hazırladı. Seçkide Mahallede LGBTİ Olmak belgeseli de gösterime girecek. Belgesel mahallelerde yaşayan LGBTİ’lerin gözünden yaşadıkları komşuluk ilişkilerini ve yalnızlıklarını anlatıyor.

Belgeselin tanıtım metni şöyle: “Her LGBTİ, yaşadığı kentler, sokaklar içinde kendine yer bulmaya çalışırken direniş hikayesini de yazmaktadır. Bu filmde de, kameramızla evine konuk olduğumuz Tolga bizlere kendi direniş hikayesini anlatıyor.” Yönetmen: Ada Ayşe İmamoğlu Kamera : Deniz Karan, Fatoş Usta, Ada Ayşe İmamoğlu Kurgu : Ada Ayşe İmamoğlu Oyuncular : Tolga & Sezai Görsel Tasarım : Aklıselim Creative Works Süre : 4′

Yorum Yap

Epostanız paylaşılmayacaktır. Zorunlu alanlar * ile işaretlenmiştir.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Sivil Sayfalar, sivil toplumun içine kapanma halinin aşılmasına ve etkisinin artmasına katkıda bulunmak amacıyla kuruldu. Sivil toplum haberciliği yaparak sivil toplumun tecrübesini medyaya, kamu yönetimine, siyasete, kanaat dünyasına ve diğer STK’lara görünür kılmayı amaçlıyoruz. Sivil toplum dünyasının sözcülerine, tartışmalara katılabileceği, yeni tartışmalar açabileceği bir mecra sunmayı hedefliyoruz.


E-Bülten

[et_bloom_inline optin_id=”optin_1″]


Send this to a friend