İmzalarınız Çöpe Gitmesin

Kırtasiye satan yerlerde  kalem denerken çiçek, böcek, kalp gibi ufak çiziktirmelerin dışında çoğumuz imza atarız. Mephisto Kitabevi de kalem standına yerleştirilen boş deneme kağıtlarını gün sonunda kaldırırken bu gerçeği bir kere daha fark etmiş. Reklam ajansı Y&R İstanbul da, bu bilgiyi alıp nefis bir mecra kullanımına çevirmiş.

“Kurtaran /Kurtarılan İmzalar” adını taşıyan çalışmada, çok basit bir şey yapılmış aslında. Gün boyu renk renk kalemleri denemek için atılan imzalar ‘neden çöp olsun’ denerek, boş deneme kağıtları sivil toplum kuruluşlarının imza kampanyalarıyla değiştirilmiş. Kalemleri denemek için kağıda yönelenler karşılarında Tohum OtizmHaytap gibi sivil toplum kuruluşlarının kampanyalarını bulmuşlar. Böylece bir yandan kalemi denerken bir yandan da boşa imza atmak yerine topluma fayda sağlamak için çalışan kuruluşlara destek verebilmişler.

Bir kağıdı sadece bir başka kağıtla değiştirerek ayda 3500’ü aşkın imza toplanmış. Projenin devamı için 3 farklı STK’dan daha destek alınmış.

Kaynak: bigumigu

Yorum Yap

Epostanız paylaşılmayacaktır. Zorunlu alanlar * ile işaretlenmiştir.Sivil Sayfalar, sivil toplumun içine kapanma halinin aşılmasına ve etkisinin artmasına katkıda bulunmak amacıyla kuruldu. Sivil toplum haberciliği yaparak sivil toplumun tecrübesini medyaya, kamu yönetimine, siyasete, kanaat dünyasına ve diğer STK’lara görünür kılmayı amaçlıyoruz. Sivil toplum dünyasının sözcülerine, tartışmalara katılabileceği, yeni tartışmalar açabileceği bir mecra sunmayı hedefliyoruz.


E-Bülten

You have Successfully Subscribed!Send this to a friend