Dayanışma Akademileri’nde akademik yıl başlıyor

c2.png

KHK’larla ihraç edilen akademisyenlerin kurduğu Dayanışma Akademileri’nde güz dönemi ekim ayının ilk haftasında başlıyor.

Barış, özgürlük ve insanca yaşam talepleri nedeniyle Kanun Hükmünde Kararnamelerle ihraç edilen, görevinden uzaklaştırılan akademisyenlerin dayanışma amacıyla başlattıkları Dayanışma Akademileri’nde güz dönemi dersleri başlıyor. Ankara, İzmir, Antalya ve Kocaeli Dayanışma Akademilerinin ise açılış programı belli oldu.  Dayanışma Akademileri, Ankara, Antalya, Dersim Eskişehir, İstanbul, İzmir, Kocaeli ve Mersin’de devam ediyor.

Ankara Dayanışma Akademisi’nden yeni döneme İsmail Beşikçi ve Bandista ile merhaba!

Ankara Dayanışma Akademisi 7 Ekim Cumartesi günü İsmail Beşikçi’nin vereceği açılış ders ile güz dönemine merhaba diyecek. İTÜ Evi’nde, saat 17.00’de gerçekleşecek olan dönemin ilk dersinde “Bilim Yöntemi, Kürdler, Ermeniler, Aleviler” başlığı tartışılacak. İlk dersin ardından Bandista Konseri etkinliği gerçekleşecek.

KODA “Bilim ve Mücadele” Forumu düzenliyor

Kocaeli Üniversitesi’nden ihraç edilen akademisyenlerin kurduğu Kocaeli Dayanışma Akademisi (KODA) ise açılışını 4 Ekim’de Kocaeli Yüksek Öğrenim Derneği’nde gerçekleştirecek. KODA’nın açılış dersi “Ortadoğu’da Düşünce Özgürlüğü ve Akademi” dersi ile Fulya Atacan verecek. İlk dersin ardından, “Bilim ve Mücadele” başlıklı bir forum düzenleniyor. Dersler 13.00’de başlıyor.

İzmir Dayanışma Akademisi, duygular siyasetini ve toplumsal cinsiyeti tartışacak

İzmir Dayanışma Akademisi yeni dönemin ilk dersini 6 Ekim Cuma günü 18.30’da Tepekule Kongre ve sergi merkezinde verecek. Yard. Doç. Dr. Barış Ünlü, “Duygular, Düşünceler ve Barış İçin Akademisyenler” dersini, Yard. Doç. Dr. Lülüfer Körükmez ise “Akademide Toplumsal Cinsiyetin İcrası” dersini anlatacak. Derslerin moderatörlüğünü Prof. Dr. Ayşen Uysal üstleniyor.

Antalya Dayanışma Akademisi derslere “Evrim” ile başlıyor

Antalya Dayanışma Akademisi güz dönemi açılış dersi Biyolog Dr. Nermin Biter Evrim Kuramı’nı anlatacak. 7 Ekim Cumartesi, saat 13.00’da Nobel 1 Cafe’de gerçekleşecek olan dersin ismi  “Aynılık ve Başkalık Örüntüsü”.

Kaynak: KAOS GL

Yorum Yap

Epostanız paylaşılmayacaktır. Zorunlu alanlar * ile işaretlenmiştir.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Sivil Sayfalar, sivil toplumun içine kapanma halinin aşılmasına ve etkisinin artmasına katkıda bulunmak amacıyla kuruldu. Sivil toplum haberciliği yaparak sivil toplumun tecrübesini medyaya, kamu yönetimine, siyasete, kanaat dünyasına ve diğer STK’lara görünür kılmayı amaçlıyoruz. Sivil toplum dünyasının sözcülerine, tartışmalara katılabileceği, yeni tartışmalar açabileceği bir mecra sunmayı hedefliyoruz.


E-Bülten

You have Successfully Subscribed!Send this to a friend